ارتش عراق حمله به بعقوبه را خنثی کرد/اعلام موجودیت داعش شاخه «اردن»/۳۰۰نظامی آمریکایی در عراق مستقر شدند

بحران امنیتی عراق وارد هفته دوم شد. پس از پیوستن شمار زیادی از مردم به ارتش، اکنون خبرها حاکی از تلفات سنگین تروریست‌ها در استان‌های مختلف عراق است.

پس از آنکه ارتش عراق به همراهی نیروهای امنیتی توانست پیشروی تروریست‌ها را متوقف کند و بخش‌هایی از مناطق تصرف‌شده را از حضور نیروهای «داعش» پاکسازی کند، اکنون خبرها از تلفات سنگین تروریست‌ها حکایت می‌کند.

۱۳:۴۷   ارتش عراق حمله داعش به «بعقوبه» را خنثی کرد

۱۳:۰۴   ۳۰۰ نظامی آمریکایی در عراق مستقر شدند / شبکه «سی.بی.سی» کانادا، با بیان اینکه «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با تیم امنیت ملی خود دیدار کرده است، گزارش کرد که تقریباً نزدیک به ۳۰۰ نفر از نیروهای مسلح آمریکایی در داخل و اطراف سفارت واشنگتن در عراق مستقر شده‌اند

۱۲:۵۸   اعلام موجودیت شاخه «داعش» در اردن / منابع رسانه‌ای اعلام کردند که شاخه گروه تروریستی «داعش» در اردن نیز فعال شد.

۱۲:۲۳   یک وزیر سابق عراقی نزدیکی میان ایران و ترکیه را برای حل بحران در عراق و سوریه مفید دانست

۱۲:۲۲   نشریه آلمانی فوکوس: ۳۲۰ آلمانی داعشی در عراق حضور دارند

۱۱:۵۲   طارق الهاشمی با حمله به دولت عراق، سیاست‌های بغداد را علت ناامنی در عراق به علت حضور داعش برشمرد و در عین حال بشدت از عربستان سعودی به تعریف و تمجید پرداخت و مدعی شد عربستان خواستار ثبات و امنیت عراق است

۱۱:۰۸   الاخبار: بخشی از هزینه‌های «داعش» در لبنان تامین می‌شود

۱۰:۵۰    کمیساریای حقوق بشر عراق: داعش به زنان موصل به چشم کنیز و غنیمت جنگی می‌نگرد/تجاوز به ۱۴ زن

۱۰:۳۰    تشدید تدابیر امنیتی پیرامون تاسیسات نفتی در جنوب عراق و آماده باش کامل نیروهای پلیس ارای مهار هرگونه تهدید احتمالی از سوی داعش

۰۹:۲۵    وزارت خارجه عراق: دیپلماتهای خارجی عراق را ترک نکرده‌اند / فرودگاه بغداد شاهد پروازهای روتین روزانه‌ است

۰۹:۲۰   خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام ایرانی گزارش داد که تهران و واشنگتن دوشنبه در وین درباره بحران عراق مذاکره کردند اما این مذاکره بی‌نتیجه بود.

۰۹:۱۹   علی الدباغ»دبیرکل تجمع مستقل «کفاءات العراق»، خواستار اجرای بند عدم حمایت رسانه‌ای از داعش در بیانیه سران اتحادیه عرب در سال ۲۰۱۲ شد.

۰۸:۵۳   سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد که در سه استان الانبار، دیالی و صلاح‌الدین بیش از ۳۱۵ تروریست کشته شده‌اند.

۰۸:۴۰   یک نیروی امنیتی عراق از عقب‌نشینی تروریست‌ها از شهر تلعفر خبر داد. وی اعلام کرد که تلفاتی سنگین به آنها وارد شده است و تاکنون ۳۰۰ نفر از آنان کشته شده است.

https://hoorkhabar.ir/82251کپی شد!
116