خوزستان مقام نخست تولید انواع محصولات کشاورزی را دارد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: خوزستان در تولید انواع محصولات کشاورزی در سطح کشور مقام نخست را دارد.

کیخسرو چنگلوایی عصر امروز در بیست و نهمین جشنواره انتخاب و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی خوزستان که در سالن آمفی‌تئاتر مجموعه ورزشی شهید فریدنیا برگزار شد، اظهار کرد: استان خوزستان یکی از مهمترین قطب‌های کشاورزی در سطح کشور است.

وی بیان کرد: خوزستان در تولید انواع محصولات کشاورزی در سطح کشور مقام نخست را دارد به طوری که میزان محصولات تولید شده در استان ۱۴/۲ دهم درصد میلیون تن است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان افزود: در بخش صادرات گندم، خرما، ذرت، نباتات صنعتی و گل مریم مقام نخست را داریم و در بخش تولید گل رز در جایگاه دوم قرار گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه استان خوزستان همچنین در تولید شلتوک و گل نرگس نیز مقام سوم را در کشور کسب کرده است، گفت: در بخش انحصاری نیز صنعت نیشکر را داریم که تنها استان خوزستان این محصول را تولید و صادر می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: محصولات خرما، صیفی‌جات و مرکبات نیز به کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپای غربی و روسیه صادر می‌شوند که این موضوع نشان‌دهنده این است که در استان خوزستان در بخش کشاورزی ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد.

وی افزود: ۱۰ درصد از اراضی کشاورزی زیر کشت کشور متعلق به استان خوزستان است و این استان ۱۲درصد از محصولات کشور را تولید می‌کند.

رئیس جهاد کشاورزی خوزستان در پایان سخنان خود گفت: خوزستان در تولیدات زراعی مقام نخست کشور را داراست و در بخش باغبانی، دامی و شیلات به ترتیب در جایگاه‌های پانزدهم، دهم و سوم کشوری قرار دارد.

https://hoorkhabar.ir/78109کپی شد!
140
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.