ظریف: عزت و اقتدار نظام، محور اصلی همه فعالیت‌های دستگاه سیاست خارجی است

رییس دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد که ایران فشار را نمی‌پذیرد و با زیاده‌خواهی‌ها مقابله خواهد کرد.

در چارچوب تنظیم تعامل دوره‌یی میان وزارت امور خارجه و سازمان صداوسیما، امروز (سه‌شنبه) دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه و شورای معاونان این وزارتخانه در جمع رییس و شورای معاونان سازمان صداوسیما حضور یافته و در این نشست چند ساعته پیرامون روند تعاملات و برخی موضوعات حوزه سیاست خارجی از جمله موضوع مذاکرات هسته‌ای بحث و تبادل نظر شد.

ظریف در این دیدار با تشریح شرایط منطقه‌یی و بین‌المللی و فضای کنونی روابط خارجی و همکاری‌های کشورهای مختلف جهان با کشورمان خاطرنشان کرد: در سایه رویکرد جدید کشور به منظور تعامل سازنده با کشورهای مختلف جهان و هم‌چنین نتایج اولیه حاصله از مذاکرات هسته‌ای، فضای جدیدی برای همکاری و تقویت مناسبات خارجی کشور ایجاد شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان با تشریح جایگاه منطقه‌یی و بین‌المللی کشور تصریح کرد: عزت و اقتدار نظام، محور اصلی همه برنامه‌ها و فعالیت‌های دستگاه سیاست خارجی است.

او هم‌چنین با تشریح چارچوب و مبانی در انجام مذاکرات هسته‌ای، گفت: نپذیرفتن فشار و مقابله با زیاده‌خواهی و رعایت خطوط قرمز در مذاکرات با حساسیت و هوشیاری دنبال می‌شود.

ظریف هم‌چنین تصریح کرد: بر اساس ان‌.پی‌.تی حق ایران برای داشتن برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای غیرقابل انتزاع است.

در این جلسه محورهایی که در مذاکرات هسته‌ای دنبال می‌شود و هم‌چنین چگونگی اطلاع‌رسانی در حوزه سیاست خارجی و هسته‌ای مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد این گفت‌وگوها به صورت نوبتی در صداوسیما و وزارت خارجه برگزار شود.

در این گفت‌وگو شیوه‌های کار دستگاه دیپلماسی در حوزه سیاست خارجی، مبانی کاربردی در پیگیری اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی و محورهای عمده مذاکرات هسته‌ای تشریح شد.

رییس و شورای معاونان صداوسیما نیز در این دیدار علاوه بر شنیدن نظرات و سخنان وزیر امور خارجه و معاونان وی، پیشنهادهای خوبی برای همکاری بیش‌تر وزارت امور خارجه و رسانه ملی مطرح کردند.

محمدجواد ظریف ضمن قدردانی از میزبانی رییس رسانه ملی، اظهار امیدواری کرد نتایج خوب این نشست را در تعاملات آینده وزارت امور خارجه و صداوسیما شاهد باشیم.

وی افزود: هماهنگی‌هایی که در این جلسه صورت گرفته که ان‌شاءالله در خدمت به اهداف جمهوری اسلامی به‌کار گرفته شود و امیدواریم رابطه نهادینه‌ای در این جلسه بین دو دستگاه ایجاد شده باشد.

مهندس ضرغامی نیز با اشاره به نقش رسانه‌های گروهی در به تصویر کشیدن رویدادهای مهم کشور، توجه به سرعت انتشار خبر و منابع موثق و دقیق خبر را از اصول حرفه‌یی صداوسیما در انتشار اخبار برشمرد و تقویت همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه تعدادی از مدیران دو مجموعه نیز دیدگاه‌ها و پیشنهادهای خود را برای تقویت تعامل مطرح کردند.

در این نشست هم‌چنین دکتر عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه توضیحاتی پیرامون مذاکرات هسته‌ای با ۱+۵ ارائه و به برخی پرسش‌ها در این زمینه پاسخ داد.

https://hoorkhabar.ir/719کپی شد!
66
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.