هجوم برزیلی‌ها به ورزشگاه دیدار افتتاحیه/ ادامه اعتصاب در متروها

در حالی که چند ساعت تا برگزاری مراسم افتتاحیه بیستمین دوره مسابقات فوتبال جام جهانی باقی مانده است، علاقمندان به تیم ملی فوتبال برزیل با آرایش ها و پوشش های مختلف به سمت ورزشگاه اصلی شهر سائوپائولو هجوم اورده اند. این مراسم در شرایطی برگزار می شود که با وجود بازگشایی ایستگاه های مترو اما همچنان اعتصاب در برخی ایستگاه ها ادامه دارد و نیروهای امنیتی اوضاع را در کنترل خود دارند.

شهر سائوپائولو برزیل، در حالی که کمتر از پنج ساعت به آغاز مراسم افتتاحیه بیستمین دوره رقابتهای جام جهانی باقی مانده ” آره نا دو سائوپائولو ” میزبان هواداران تیم های برزیل و کرواسی است که البته تعداد برزیلی‌ها بسیار بیشتر از کراوت‌هاست.

* از صبح امروز فضای امنیتی حاکم بر شهر و بویژه در ورزشگاه محل افتتاحیه رقابت های جام جهانی به مراتب شدیدتر از روزهای گذشته شده است.

* از حدود ۱۰ کیلومتری اطراف ورزشگاه، پلیس اجازه تردد هیچ گونه وسیله نقلیه بدون مجوزه را نمی دهد و هواداران باید به صورت پیاده عازم ورزشگاه شوند.

* دمای هوا در حال حاضر در شهر سائوپائولو ۲۲ درجه سانتیگراد بوده و ورزش بادی معمولی است.

* اکثر ادارات دولتی و خصوصی شهر سائوپائولو امروز به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل درآمدند.

* اکثرا هواداران فوتبال که در خیابانها تردد می کنند لباس و پرچم برزیل را در دست دارند با اینکه خیلی از آنها برزیلی نیستند. در این بین هواداران تیم ملی کرواسی نیز بسیار کم دیده می شوند.

*پرچم ایران در کنار پرچم نیجریه و سایر کشورها در بیرون ورزشگاه محل افتتاحیه رقابت های جام جهانی به اهتزاز درآمده است.

* با وجود اینکه اعتصاب در ایستگاه ها مترو به پایان رسیده است اما برخی ایستگاه ها همچنان با اعتصاب کارمندان مواجه است و پلیس در تلاش است اوضاع را کنترل کند تا این اعتصابات بازی افتتاحیه جام بیستم را تحت تاثیر قرار ندهد.

https://hoorkhabar.ir/71851کپی شد!
87