اجرای شناسایی فراریان مالیاتی از طریق اصلاح درآمدها

نماینده مجلس گفت: دولت سیزدهم برای ساماندهی درآمدهای مالیاتی اقدام به درمان رایگان بیماران تالاسمی از محل کسب همین منابع درآمدی مالیاتی کرد.

هورخبر –  هادی هاشمی نیا نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم برای ساماندهی درآمدهای مالیاتی اقدام به درمان رایگان بیماران تلاسمی از محل کسب همین منابع درآمدی مالیاتی کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اصلاحات رخ داده در سیستم مالیات ستانی و میزان تغییر جهت این سیستم به سمت عدالت مالیاتی و همچنین نحوه هزینه کرد عادلانه این مالیات ها در دستور کار قرار گرفته است گفت: دولت سیزدهم تلاش کرد که فراریان مالیاتی را شناسایی و از این افراد مالیات دقیق و متناسب با درآمدشان را اخذ کند چرا که این سیستم مالیاتی باعث شده بود که عده ی زیادی که عمدتا هم قشر مرفه و با درآمدهای بالا بودند مالیاتی نپردازند و در مقابل عده ی کثیری از اقشار کم درآمد در اسرع وقت درآمد خود را پرداخت کنند.

وی در ادامه بیان کرد: قانون مالیات بر عایدی سرمایه و سایر قوانین مالیاتی نیز در کشور باید اصلاح شود تا قشر آسیب پذیر و و طبقه متوسط بتوانند از خدمات ناشی از وصول این درآمدهای مالیاتی منتفع شوند و این قوانین مالیاتی به آنها فشاری وارد نکند.

هاشمی نیا افزود: یکی از مهمترین نتایج این اخذ مالیات عادلانه این بود که درآمدهای مالیاتی افزایش پیدا کرد و نحوه هزینه کرد این درآمدها نیز اصلاح شد و در این خصوص شفاف سازی هایی برای مردم انجام پذیرفت تا به این وسیله مردم بدانند که مالیات پرداختی آنها صرف چه اموری می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: دولت سیزدهم هم برای آگاهی بخشی به مردم و هم برای نظم دهی به نحوه هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در برخی محل های خاص اقدام به هزینه کرد این درآمدهای مالیاتی کرد مثل هزینه کرد برای درمان بیماران خاص و یا گروه های آسیب پذیر، به عنوان مثال درمان رایگان بیماران تالاسمی و درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال از محل همین درآمدهای مالیاتی بود.

وی در پایان گفت: ضروری بود که این اصلاحات مالیاتی انجام شود و افرادی که در سطح مالی بالایی قرار دارند شناسایی شوند و مالیات را پرداخت کنند تا از محل این درآمدهای مالیاتی برای مردم ضعیف جامعه هزینه شود.

https://hoorkhabar.ir/716460کپی شد!
4047
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.