استاندار خوزستان‌:

سامانه‌های گذرنامه در ۲ مرز چذابه و شلمچه به یکدیگر متصل می‌شوند

این مقام مسئول گفت: امسال سامانه‌های گذرنامه در مرزهای چذابه و شلمچه به یکدیگر متصل می‌شوند که موجب تسهیل و روان شدن ورود و خروج زائران اربعین حسینی خواهد شد.

هورخبر –  علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست ستاد اربعین خوزستان با حضور رئیس ستاد اربعین کشور در مرز چذابا اظهار داشت: امسال ۱۲۰ طرح در شلمچه و چذابه برای فراهم‌سازی شرایط استقبال از زائران حسینی در دست اجرا است و تلاش می‌کنیم با کمک تمام دستگاه‌های مربوطه این طرح‌ها تا مردادماه امسال به سرانجام برسد.

این مقام مسئول افزود: تمام بخش‌های استان بسیج شده‌ تا اقدامات مختلف همچون ترمیم، روکش و آسفالت جاده‌های مسیر اربعین استان، جدول کشی، روشنایی، سایبان، تامین آب یخ، بهداشت و درمان، نصب چشمه‌های سرویس‌های بهداشتی و موارد دیگر انجام شود.

حسینی محراب ادامه داد: در زمینه حمل و نقل نیز امروز مباحث لازم را با معاونان وزارت راه و شهرسازی انجام شد و بنا است اتوبوس‌ها و قطارهای بیشتری برای ایام اربعین در نظر گرفته شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: همچنین طی مذاکرات با مسئولان عراقی قرار است مسیر جداگانه‌ای برای حمل و نقل کالا در ایام اربعین در نظر گرفته شود. نظم بخشی به پارکینگ‌ها و آسفالت مسیر رفت و آمد زائران و درختکاری در ۲ مرز نیز در دستور کار قرار دارد.

رئیس ستاد اربعین کشور امروز از ۲ مرز چذابه و شلمچه و شرایط برگزاری مراسم اربعین‌حسینی بازدید کرد.

https://hoorkhabar.ir/716420کپی شد!
5359
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.