رئیس کل دادگستری استان خوزستان:

بهترین تبلیغ برای دستگاه‌های دولتی، خشنودی مردم در رسیدگی به مشکلاتشان است

این مقام مسئول در بازدید از دادگستری ایذه در جمع قضات گفت: رضایت مندی مردم از رسیدگی به درخواست‌ها و تظلمات و اقناع سازی آنان بهترین تبلیغ دستگاه است و همچنین پرونده‌های کثیرالشاکی باید با نهایت سرعت و دقت انجام شود تا احقاق حقوقی مالباختگان صورت گیرد.

هورخبر –  علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان خوزستان در ادامه بازدید‌های سال جاری به همراه جمعی از معاونین با حضور در شهرستان‌های ایذه و باغملک، در نشستی با قضات این شهرستان خدمت به مردم در مناطق محروم را ایثار و مجاهدت دانست و اظهار داشت: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری، ریاست قوه قضاییه و همچنین سند تحول حفظ کرامت و رضایت‌مندی مردم از ارائه خدمات است و این امر مهم‌ترین تبلیغ برای هر دستگاه است.

وی در ادامه به شاخص‌های جلب رضایتمندی مردم در دستگاه قضایی پرداخت و گفت: قانون مداری، مدیریت وقت، رعایت انصاف، مدیریت پرونده‌ها و نظارت بر دفتر و زیر مجموعه باعث چابکی، کارآمدی و جلب رضایت طرفین به دستگاه قضا می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه به بررسی کمی و کیفی آمار و عملکرد شعب دادگاه و دادسرا در این شهرستان‌ها با حضور رئیس هر شعبه، در محل کار آنان پرداخت و با تاکید بر استفاده از ظرفیت سامانه‌های نوین در دستگاه قضایی از جمله سامانه سهام و ستاد در اجرای احکام مدنی، تاکید کرد و گفت: نظارت روسای شعب بر فرایند اجرا و اخذ نیم عشر، استفاده کمتر از صدور قرار‌های شکلی به ویژه صدور قرار عدم استماع دعوی، اهتمام بیشتر در فصل خصومت، نظارت بیشتر بر دفاتر شعب، شناسایی علل کاهش اطاله دارسی مختص به هر شعبه، تشکیل کمیته نظارت پرونده‌های مسن و معوق، تشکیل کمیته بازشماری پرونده‌ها انطباق با آمار سیستمی و انعکاس دقیق آمار و موجودی شعب به ستاد محاکم بود که بر جدیت و سرعت در اجرای این امور تاکید شد.

دهقانی در ادامه با اشاره به وجود برخی پرونده‌های کثیر شاکی در شهرستان ایذه گفت: در رسیدگی به این نوع پروند‌ها باید نهایت سرعت، دقت و لحاظ موازین قانونی را به کار بسته شود تا در کمترین زمان ممکن برای مال‌باختگان احقاق حق صورت گیرد.

رئیس کل دادگستری استان همچنین با کارکنان شهرستان‌های ایذه و باغملک گفت‌وگو و پای صحبت‌ها و مشکلات آن‌ها نشسته، ارشادات و دستورات لازم را برای رفع این مشکلات صادر کرد.

https://hoorkhabar.ir/716396کپی شد!
55
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.