تسهیلات مناسبی برای مسکن خودمالکی در استان خوزستان پرداخت نمی‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تسهیلات مناسبی توسط بانک‌ها برای مسکن خودمالکی در استان پرداخت نمی‌شود.

هورخبر – مسعود بیات منش عصر امروز سه‌شنبه در جلسه شورای مسکن استان خوزستان اظهار کرد: در مسکن روستایی برنامه ما ۳۰ هزار واحد است اما با توجه به ظرفیت استان به لحاظ تناسب جمعیتی، مساله تسهیلات روستایی مهم است که این ظرفیت در استان هم وجود دارد تا بتوانیم برنامه را اجرایی کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان، خودمالکی و مسکن بافت‌های فرسوده را مهم‌ترین برنامه‌های این اداره کل اعلام و عنوان کرد: مسکن خودمالکی یکی از ابزاری است که می‌تواند ما را موفق کند و برای ما ۵۶ هزار واحد مسکن در استان پیش‌بینی شده که در حوزه تسهیلات عقب هستیم و تسهیلات مناسبی توسط بانک‌ها پرداخت نمی‌شود.

وی اضافه کرد: از ۲۰ هزار درخواست خودمالکی روستایی در خوزستان تاکنون به هشت هزار درخواست تسهیلات پرداخت شده است که با توجه به این روند کُند از سوی بانک‌ها مردم دلسرد می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: همچنین در حوزه مسکن بافت‌های فرسوده ۴۰ هزار واحد در نظر گرفته شده که تاکنون ۲۰ هزار واحد آن محقق شده است.

بیات منش عنوان کرد: اکنون برای رسیدن به برنامه مسکن، ۲ موضوع اصلی خود مالکی و تسهیلات روستایی مهم است تا بتوانیم برنامه را با توجه به تناسب ظرفیت و جمعیت استان خوزستان افزایش دهیم.

https://hoorkhabar.ir/716271کپی شد!
منبع
6500
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.