رشد بیش از ۲۰ درصد تولید و مصرف برق در خوزستان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به افزایش مصرف برق در فروردین ماه ۱۴۰۳ در خوزستان گفت: تولید و مصرف برق در استان، رشد ۲۲ درصدی داشته است.

هورخبر –  علی اسدی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان در بیان جزییات مصرف برق در استان خوزستان اظهار داشت: ماه گذشته ۲ هزار و ۸۴۵ گیگاوات ساعت برق در خوزستان تولید شده که از این مقدار ۳۱.۸ درصد در نیروگاه‌های برق‌آبی، ۶۶.۷ درصد در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی و حدود ۱.۵ درصد در نیروگاه‌های تولید پراکنده بوده است.

این مقام مسئول ادامه داد: از میزان یک هزار و ۸۹۸ گیگاوات ساعت برق تولیدی در نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی در فروردین ماه، ۶۰ درصد توسط بخش خصوصی(نیروگاه‌های زرگان، آبادان، خرمشهر، بهبهان، غرب کارون و فجر) و ۴۰ درصد توسط بخش دولتی(نیروگاه‌های رامین، ماهشهر و دو کوهه) تولید و به شبکه تحویل شده است.

اسدی افزود: در این بازه زمانی انرژی مصرفی با ۲ هزار و ۶۹۸ گیگاوات ساعت ۲۲ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش داشته و پیک مصرف در فروردین ماه ۱۴۰۳ با مصرف پنج هزار و ۳۷۵ مگاوات نسبت به پیک بار فروردین ماه سال قبل، ۱۱ درصد رشد داشت.

ظرفیت منصوبه تولید نیروی برق استان خوزستان در بخش انتقال و فوق توزیع برابر با ۱۶ هزار و ۹۴ مگاوات است که از این میزان ظرفیت منصوبه در بخش آبی برابر با هشت هزار و ۱۹۴ مگاوات و در بخش حرارتی هفت هزار و ۵۵۸ مگاوات برآورد شد.

ظرفیت بخش DG(نیروگاه‌های تولید پراکنده شامل نیروگاه‌های حرارتی، نیروگاه‌های آبی و خورشیدی) نیز ۳۴۲ مگاوات است.

شرکت برق منطقه‌ای خوزستان مسئولیت تامین و انتقال برق در ۲ استان خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.

https://hoorkhabar.ir/716247کپی شد!
4835
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.