ممانعت از بیکار شدن بیش از ۲۶ هزار کارگر در خوزستان توسط دستگاه قضا

رئیس کل دادگستری استان خوزستان گفت: ۲۶ هزار و ۳۴۲ نفر کارگر در استان با پیگیری ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به کار بازگشتند و یا از اخراج آن‌ها جلوگیری شد.

هورخبر –  علی دهقانی رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: با ورود به‌موقع دستگاه قضای استان در راستای جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی از بیکاری کارگران این واحدها جلوگیری شد.

این مقام قضایی با اشاره به ظرفیت اقتصادی بالای استان، افزود: این مهم یکی از اولویت‌های دادگستری خوزستان در سال ۱۴۰۲ بود و ضمن رفع مشکلات حقوقی واحدهای تولیدی، از توسعه خطوط تولید این واحدها به طور جدی حمایت شد.

وی گفت: هرچه دستگاه قضایی حمایت موثرتری از تولید داشته باشد، شاهد ارتقای امنیت و آرامش در جامعه خواهیم بود.

این مقام مسئول ادامه داد: جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و هدررفت تجهیزات این واحدها از اقداماتی است که موجب افزایش تولید و اشتغال در خوزستان خواهد شد.

دهقانی با اشاره به ضرورت بهره‌مندی از شرکت‌های دانش بنیان، گفت: طرح‌های اجرایی صنعتی باید در راستای توسعه استان باشند و از اجرای طرح‌های بدون مطالعه صحیح و بررسی دقیق علمی، کاربردی، زیست

محیطی، اقتصادی و … که احتمال می‌رود به دلایل مختلف ناتمام بمانند، پرهیز شود.

وی هدف از تشکیل این ستاد را بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی و کمک به رفع موانع تولید دانست و تصریح کرد: در این مدت ۲۶۲ درخواست وارده به دبیرخانه این ستاد رسیدگی و مختومه شد.

۲ هزار واحد تولیدی فعال و ۲ هزار واحد تولیدی در دست ساخت در خوزستان وجود دارد.

https://hoorkhabar.ir/716052کپی شد!
3647
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.