استاندار خوزستان:

لازمه تحقق شعار امسال در خوزستان تهیه نقشه‌راه است

این مقام مسئول تاکید کرد: برای تحقق شعار امسال در خوزستان باید نقشه‌راه مدون و کاربردی تهیه شود.

هورخبر –  علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست تحقق شعار سال در محل سرسرای استانداری خوزستان اظهار داشت: در ۱۷ سال اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال را به موضوع تولید و اقتصاد اختصاص داده‌اند که نشان‌دهنده اهمیت زیادی این حوزه است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در شعار سال انتظاراتی را از مدیران و مسئولان دستگاه‌های مختلف دارند که باید محقق شود. در شعار امسال رهبر معظم انقلاب؛ جهش و حرکت اساسی در تولید و اقتصاد را انتظار دارند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شعار امسال بر جهش تولید با مشارکت مردم تاکید شده است اظهار کرد: در سال‌های گذشته اصل ۴۴ مصوب شده که زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم در اقتصاد است و باید در این مسیر قدم‌های اساسی برداشته شود.

لزوم برداشتن موانع از مسیر جهش تولید

استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه در استان موانع از مسیر جهش تولید باید برداشته شود ادامه داد: اگر اقتصاد مردمی شود؛ رشد بهره‌وری را شاهد خواهیم بود اما این درحالی است که هم اکنون تولید با کاهش بهره‌وری روبرو است.

وی با ابراز نارضایتی از زمان طولانی روند جذب سرمایه‌گذار در استان تصریح کرد: چالش هایی در بخش اجرایی وجود دارد که موانع تولید هستند و در خوزستان باید ریشه‌کن شود. اقتصاد اگر مردمی نشود درآمدها ناعادلانه توزیع می‌شود و باید اقداماتی انجام شود که توزیع درآمدها به صورت عادلانه توزیع شود.

وی گفت: دولت در خصوص اقتصاد مردمی مسئولیت دارد و وظایفی همچون دعوت کردن به سرمایه‌گذاری، ظرفیت‌سازی برای افزایش تولید و کمک‌ و نظارت در این خصوص را بر عهده دارد. کارکنان و مدیران دولتی اجازه ندارند که کارخانه و شرکت تاسیس کنند و باید مردم را برای سرمایه گذاری تشویق کنند.

حسینی محراب با بیان اینکه مشارکت مردم در اقتصاد نیاز به یک الگو دارد اظهار کرد: باید الگوی عملیاتی قابل فهم برای سرمایه‌گذاری در استان تهیه شود.

وی ادامه داد: لزوم دریافت ۲۳ استعلام برای سرمایه‌گذاری در استان غلط است و باید این روند بهبود یابد و پاسخ به استعلامات در کمتر از ۱۵ روز باید انجام شود.

این مقام مسئول یکی از دلایل نارضایتی از اتاق های بازرگانی استان عدم بازاریابی و معرفی تولیدات استان به بازارهای جهانی دانست و افزود: اتاق‌های بازرگانی باید حامی تجار باشند و برای فروش و توسعه فعالیت سرمایه‌گذاران اقدامات لازم را انجام دهند.

سرمایه‌گذاری در خوزستان باید ارزان‌ باشد

حسینی محراب برداشتن موانع را از قدم‌های اولیه جهش تولید نام برد و تصریح کرد: اگر این‌ موانع برداشته شود مردم برای سرمایه‌گذاری ورود می‌کنند. سرمایه‌گذاری در خوزستان باید ارزان‌تر از استان های دیگر باشد، جهش تولید یک رمز کاربردی استان خوزستان است که در این راستا باید هدفگذاری و برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود.

استاندار خوزستان گفت: برای تقویت بنیه اقتصادی کشور مردم باید باور کنند در حوزه‌های مختلف اقتصادی همچون دریافت تسهیلات، تخصیص ارز و یا دریافت امتیازهای دیگر سرمایه‌گذاری فرصت‌ها برابر است و مردم احساس تبعیض، ظلم و بی عدالتی نکنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار امسال را با عنوان ” جهش تولید با مشارکت مردم” نامگذاری کردند که استانداری خوزستان برای تحقق این شعار در استان در صدد تهیه نقشه‌راه است.

https://hoorkhabar.ir/715979کپی شد!
4298
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.