امدادرسانی به بیش از یک هزار نفر متاثر از بارندگی در خوزستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: امدادرسانی به ۴۹۴ خانوار معادل یک هزار و ۹۷۶ نفر در بارندگی اخیر توسط امدادگران این جمعیت انجام شد.

هورخبر –  وحید شعبانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در خصوص عملیات‌های امداد و نجات این جمعیت در بارندگی اخیر اظهار داشت: ۲۲۸ نفر از افراد امدادرسانی شده نیز اسکان اضطراری شدند.

وی با اشاره به اینکه ۸۷ تیم عملیاتی برای امدادرسانی پای کار بودند افزود: طی ۲ روز گذشته ۲۹ خودرو گرفتار در آبگرفتگی‌های اخیر استان رهاسازی شدند. این جمعیت هشت دستگاه کف‌کش برای تخلیه آبگرفتگی استفاده کرد و آب سطحی از ۲۵ خانه تخلیه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: برای امدادرسانی به افراد متاثر از آبگرفتگی از ۱۰۲ خودرو امداد و نجات و آمبولانس استفاده شده است.

وی با اشاره به توزیع اقلام مورد نیاز در بین خانواده‌های گرفتار در آبگرفتگی استان تصریح کرد: اقلامی همچون چادر مسافرتی، موکت، پتو، بسته‌های غذایی و مواد شوینده بین خانواده‌هایی گرفتار در آبگرفتگی توزیع شد. در این مدت امدادرسانی در ۱۱ شهرستان دزپارت، مسجد سلیمان، ایذه، رامهرمز، هویزه، اهواز، هفتکل، بهبهان، شوشتر، دزفول و دشت آزادگان انجام شد.

طی ۲ روز گذشته بر اثر بارش شدید باران اغلب مناطق اهواز و استان دچار آبگرفتگی شد.

بر اساس اعلام معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خوزستان، دفع آب‌های سطحی در بخش‌های مختلف شهر اهواز به اتمام رسیده و عملیات تخلیه آبگرفتگی در اندک مناطق باقی مانده نیز به زودی انجام می‌شود.

https://hoorkhabar.ir/715972کپی شد!
1956