رئیس کل دادگستری استان خوزستان:

آمادگی دستگاه‌های خدمت‌رسان در پی اعلام وضعیت قرمز هواشناسی در استان

ستاد پیشگیری و هماهنگی و عملیات پاسخ به بحران استان خوزستان با حضور رئیس کل دادگستری استان تشکل شد.

هورخبر –  با اعلام وضعیت قرمز در خوزستان کمیته مقابله با بحران با حضور استاندار، رئیس کل دادگستری استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بصورت وبینار با اعضای ستاد در شهرستان‌های استان برگزار شد.

در این نشست دعلی دهقانی رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه مدیریت زمان، پیش بینی، پیشگیری و کارایی مهم‌ترین موضوع در پاسخ به بحران‌های طبیعی است، افزود: پذیرش مسئولیت در هر دستگاهی، مسبوق به آگاهی مدیر از وظایف و تکالیفی است که در قوانین و مقررات برای آن دستگاه پیش بینی و تصریح شده است.

وی افزود: مدیر در هر دستگاهی علاوه بر مسئولیتی که بر عهده دارد باید نظارت و کنترل امور محوله در تمامی اجزای زیر مجموعه را نیز به درستی و بطور مداوم و مستمر رصد و کنترل کند.

علی دهقانی رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه هرگونه رفتار مغایر با انجام تکالیف و قانون، چه فعل باشد و چه ترک فعل قطعاً برای عامل و ناقض مسئولیت و پاسخگویی و ضمانت اجرا دارد، اظهار داشت: بنابراین از همه مدیران می‌خواهیم که علاوه بر عمل به تکالیف به بعد نظارت و کنترل در دستگاه‌ها و نظارت مستمر و مداوم به ویژه در حوزه پاسخ به بحران و حسن انجام امور توجه ویژه داشته باشند.

این مقام قضایی با اشاره که اعلام وضعیت قرمز هواشناسی و احتمال بروز خسارت‌ها در استان، افزود: با توجه به فرصت و زمان کم تا آغاز بارندگی در سطح استان باید تمامی راهکارها، اقدامات و تدابیر لازم در پاسخ واکنش نسبت به بحران در راستای کاهش خسارات و گرفتاری‌ها و مشکلات برای مردم به صورت ویژه و عملیاتی و میدانی در دستور کار قرار گیرد به نحوی که علاوه بر پیشگیری از ورود خسارت در امور روزمره مردم اختلال ایجاد نشود.

رئیس شورای قضایی استان با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های خدمت رسان و متولی باید با تدابیر لازم زمینه وقوع حوادث را بررسی و پیشگیری کنند، افزود: هر موضوعی که در امور روز مره مردم ایجاد اختلال کند باید سریعا رصد و برطرف شود.

وی ترمیم سیل بند‌ها و تقویت خدمات درمانی، بهداشتی و همچنین توجه به مناطقی که در سنوات گذشته از آبگرفتگی آسیب دیده اند را خواستار شد.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان در پایان در راستای ایجاد هماهنگی و انسجام بیشتر در بین دستگاه‌ها خواستار ایجاد قرارگاه هماهنگی بین شهرداری، آب و فاضلاب، سازمان آب و برق و همچنین مدیریت بحران شد.

https://hoorkhabar.ir/715905کپی شد!
3953
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.