اطلاعیه پلیس خوزستان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

فرماندهی انتظامی استان خوزستان با صدور اطلاعیه‌ای فرا رسیدن ماه مبارک رمضان را تبریک گفت و نکاتی را ارائه کرد.

هورخبر –  در این اطلاعیه آمده است: فرماندهی انتظامی استان خوزستان فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ماه ضیافت الهی و ماه رحمت، برکت و آموزش الهی را به همه مردم عزیز تبریک عرض می‌نماید و پیشاپیش آرزوی توفیق در بندگی الهی و قبول طاعات و عبادات همگان را در این ماه عزیز دارد.

معنویت این ماه مبارک چنان بر کشور اسلامی ما حاکم می‌شود که همگان با شوق در صدد اندوختن توشه معنوی و ذخیره آخرت خود هستند و در این خصوص مجموعه انتظامی حسب وظیفه در همراهی با مردم متدین و روزه دار نکاتی را برای هر چه باشکوه‌تر شدن این مناسبت عزیز به اطلاع عموم می‌رساند.

۱- گرچه اسلام مسافران و بیماران را از روزه معاف کرده، ولیکن تمامی کسانی که به هر دلیل عذری دارند، باید از خوردن و آشامیدن و استعمال دخانیات در ملأ عام خودداری کنند، همچنین مسافران عزیز از صرف غذا در فضای بیرونی غذاخوری‌ها و کنار جاده‌ها و تفرجگاه‌ها پرهیز کنند.

۲- متصدیان هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، رستوران‌های بین راهی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های راه‌آهن با اخذ مجوز از مراجع مربوط و رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای خود می‌توانند به مسافران ارائه خدمت کنند.

۳- به جز مراکز مشخص شده، سایر رستوران‌ها و مراکز ارائه خوردنی‌ها و نوشیدنی‌ها از اذان صبح تا زمان افطار حق پذیرایی از مشتریان را ندارند.

۴- امنیت پارک‌ها و تفرجگاه‌ها توسط مأموران و یگان‌های انتظامی برای حضور مردم عزیز در زمان افطار و بعد از آن تقویت خواهد شد تا شهروندان روزه‌دار بتوانند گذران اوقات فراغت داشته باشند.

۵- مجموعه انتظامی در نزدیکی افطار و شب‌های قدر که حضور و تردد مردم عزیز تراکم بیشتری دارد، تلاش خواهد نمود با حضور مأموران خود رفت و آمد را تسهیل و امنیت را ارتقا بخشد.

۶- یکی از جهات معنوی این ماه مبارک رعایت عفاف و حجاب و دوری از ناهنجاری‌ها است؛ لذا تفاضامندیم همگان ضمن رعایت فضای معنوی حاکم بر جامعه، اخلاق و پوشش اسلامی را مراعات و در این امر پلیس را یاری کنند.

۷- در صورت مشاهده هر گونه تخلف،‌ شهروندان می‌توانند مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ گزارش دهند تا برابر مقررات با افراد متخلف برخورد شود.

https://hoorkhabar.ir/715858کپی شد!
2667