مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان:

ذات انقلاب ایران فرهنگی است

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: دهه فجر نماد اراده مردم برای تغییر و خروج از رژیم ستم‌شاهی بود و ذات انقلاب کشور فرهنگی بوده است.

هورخبر – مجید منادی عنوان کرد: مسئله جشنواره‌های فجر و ایام بهمن ماه، قله فعالیت‌های کشور در حوزه فرهنگی است؛ همچنین در بازه زمانی یک ماهه بهمن ماه به ویژه در دهه فجر همه جشنواره‌ها با موضوعِ دهه فجر که نشاط و پویایی عرصه هنر و فرهنگ در کشور خودش را نشان می‌دهد و این امر مشخص می‌شود که ظرفیت‌های فرهنگی کشور چقدر بالا و غنی است.

وی یادآور شد: دهه فجر نماد اراده مردم برای تغییر و خروج از رژیم ستم‌شاهی بود و ذات انقلاب کشور فرهنگی بوده است. پرچم‌داران انقلابِ ما شخصیت‌های فرهنگی، روحانی و افراد نویسنده و اندیشمند بودند که انقلاب کردند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان توضیح داد: در دوره جدید آنچه مورد توجه و مدنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، این بود که بتواند عدالت فرهنگی و هنری را در سطح کشور انجام دهد و به این سمت گام بر دارد.

وی گفت: امروز جشنواره را برای جشنواره برگزار نمی‌کنند مثلاً در خوزستان طرح «آموزش هنر برای همه» که حرکتی ویژه بود، نشان دهنده رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد است که توسط مراکز استان‌ها، شهرستان و بخش‌ها آموزش هنر انجام شود که در استان خوزستان نزدیک به چهار هزار نفر در این طرح شرکت کردند.

وی گفت: جشنواره فجر یک جشنواره جهانی است و ما در اختتامیه جشنواره تئاتر فجر دیدیم که نام خوزستان پر ظرفیت است و در بخش‌های مختلف نیز ما مقام کسب کردیم‌.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: از حشمت الله قاسمی که پیشکسوت تئاتر است در مراسمی باشکوه از او تجلیل شد. وظیفه ما تجلیل از ریش سفیدان هنرمند است‌.

منادی افزود: رسول حق جو، مصطفی بوعذار، میلاد هارونی و امجد جلالی، بهنام کاوه ازجمله هنرمندانمان خوزستانی بودند که توانستند در بخش‌های مختلف در جشنواره تئاتر فجر امسال مقام کسب کنند.

وی گفت: در جشنواره منطقه‌ای تئاتر استان فارس که اخیراً برگزار شد، استان خوزستان بیشترین مشارکت را داشته است و جوایز خوبی را کسب کردیم.

منادی یادآور شد: در خوزستان در نظر داریم از افرادی که در تئاتر جشنواره فجر مقام کسب کردند نیز تجلیل کنیم. از اصحاب رسانه انتظار دارم تجربیات این افراد را نقل و با آنها مصاحبه کنند. ما تقریباً در هر برنامه و مناسبت از نام آوران، مقام آوران و پیشکسوتان تجلیل کنیم.

https://hoorkhabar.ir/715595کپی شد!
منبع
4439
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.