کاهش ٢٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی قیمت خودرو‌های داخلی و مونتاژی در بازار

عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در مورد قیمت خورو‌های داخلی و مونتاژی طی یکی دو روز گذشته گفت: قیمت این خودرو‌ها کاهش داشته است.

هورخبر – علی خسروانی عضو هیات رئیسه اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو ضمن تاکید بر اینکه روند صعودی قیمت خودرو طی هفته‌های اخیر صرفاً تحت تاثیر نرخ ارز نبوده و همپای نرخ ارز جلو نیامد در مورد قیمت خورو‌های داخلی و مونتاژی طی یکی دو روز گذشته اظهار داشت: قیمت این خودرو‌ها با کاهش ٢٠ تا ١٠٠ میلیون تومانی مواجه شده است.

ضمن اعلام روند کاهشی قیمت‌ها طی یکی دو روز اخیر نسبت به حدود دو هفته پیش، تصریح کرد: البته نکته‌ای که وجود داشت این است که علیرغم افزایش ناگهانی نرخ ارز، قیمت خودرو‌ها با همان جهش، رشد نمی‌کرد.

این مقام مسئول تاکید کرد: قیمت خودرو پیش از نوسان افزایشی نرخ ارز، رو به افزایش گذاشت و علت آن هم عدم ابلاغ آیین‌نامه خودرو‌های کارکرده بود و سبب شد که انتظار تورمی که در ذهن مردم و مشتریان ساخته شده بود، برآورده نشود و قیمت‌ها رو به افزایش بگذارد.

وی افزود: علاوه بر این، نرخ ارز نیز در مسیر صعودی قرار گرفت و ۲۰ درصد رشد را تجربه کرد، قیمت خودرو رشد کرد، اما نه به میزان افزایش قیمت ارز؛ پس از کاهش قیمت دلار، قیمت‌ها کمی ثابت ماند، اما امروز(دوشنبه) و دیروز، قیمت خودرو در بازار نیز نسبت به دو هفته گذشته کاهش پیدا کرد؛ اما هنوز به قیمت حدود یکماه قبل برنگشته است. در خودرو‌های پرتیراژ داخلی کاهش ۲۰ تا حتی ۹۰ میلیون تومانی و در خودرو‌های مونتاژی حتی کاهش ۱۰۰ میلیون تومانی هم داشته‌اند.

 

https://hoorkhabar.ir/715585کپی شد!
4222
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.