اعتبار ۲۰ میلیون تومانی خرید کالا برای کارمندان دولت

وزیر صنعت گفت: در آینده بانک‌ها، موسسات اعتباری، موسسات قرض الحسنه و خیرین می‌توانند به طرح اعتبار خرید کالا برای کارمندان بپیوندند.

هورخبر –  عباس علی‌آبادی، وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره اعتبار خرید کالا برای کارمندان دولت، اظهار داشت: در آستانه ورود به یک مرحله تازه از تحرک بازار هستیم، در دنیا کارت اعتباری وجود داشته و این امر مرسوم است، اما در کشور ما چند بار به صورت‌های محدود تجربه شده، اما به صورت عام و وسیع نبوده است.

این مقام مسئول اظهار کرد: کارت‌هایی که به صورت عام در دست مردم است کارت سپرده بوده، اما اصناف مشارکت‌کننده در این طرح هستند که همگی به روشی اعتبار سنجی می‌شوند، کارمندان دولت، اساتید دانشگاه هر کدام به میزانی که موسسه تقبل می‌کند و گواهی کسر از حقوق می‌دهد اعتبار دریافت می‌کنند این اعتبار روی کارت بانکی آن‌ها یا کارت خاصی داده می‌شود و با استفاده از این کارت از صنوفی که مشخص کردند تا در این طرح مشارکت کردند(۲۰ هزار نفر) می‌توانند از فروشگاه‌های معینی خرید کرده و پول آن را بعدا بپردازند خرید به صورت قسطی بوده و سود چندانی برای آن‌ها ندارد.

علی‌آبادی، ادامه داد: در آینده بانک‌ها، موسسات اعتباری، موسسات قرض الحسنه و خیرین می‌توانند به این طرح بپیوندد تا اعتبار بیشتر شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره میزان اعتبار درنظر گرفته‌شده، توضیح داد: فعلا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر نفر در نظر گرفته شده، اما تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت، اعتبارسنجی کارمندان دولت از سوی شرکت‌ها و موسساتی که افراد در آنجا شاغل هستند تعیین می‌شود، اما سایر آحاد مردم به بانک‌ها مراجعه می‌کنند اگر چک برداشتی و بدهی معوقی نداشته باشند اعتباری به آن‌ها داده می‌شود که بتوانند از صنوفی که در حال حاضر تعدادشان ۲۰ هزار تا است بهره‌مند شوند.

علی آبادی، کالا‌هایی از جمله لوازم خانگی، پوشاک، کیف و کفش و مواد خوراکی را برای مرحله اول این طرح عنوان کرد و گفت: در آینده پوشش این طرح به سایر حوزه‌ها تسری پیدا خواهد کرد.

https://hoorkhabar.ir/715566کپی شد!
6563