رکوردشکنی مصرف گاز خانگی در ایران

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز از رکوردشکنی مصرف گاز خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده کشور در روز گذشته خبر داد.

هورخبر –  سعید عقلی مدیر مرکز راهبری شبکه گاز با اشاره به آخرین وضعیت تولید و مصرف گاز در کشور عنوان کرد که در روز گذشته تولید و عرضه گاز در شبکه گاز ۸۵۵ میلیون متر مکعب بود و یک رکورد را ثبت کرد اما میزان مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری نیز رکوردشکنی کرد و به بالاترین رقم در سال جاری رسید.

وی افزود: که در ۲۴ ساعت گذشته مصرف این بخش به ۵۹۵ میلیون متر مکعب رسید. رکورد مصرف بخش خانگی، تجاری و صنایع تجاری در سال گذشته ۶۹۲ میلیون متر مکعب در روز بود و از مصرف این بخش در روز گذشته ۴۱۷ میلیون متر مکعب متعلق به بخش خانگی است.

این مقام مسئول اظهار داشت: در روز گذشته، ۳ استان تهران، خراسان رضوی و اصفهان بیشترین مصرف گاز را با ۱۰۶، ۴۹ و ۴۸ میلیون متر مکعب ثبت کردند.

مدیر مرکز راهبری شبکه گاز توضیح داد رکوردشکنی مصرف گاز خانگی درحالی است که در بخش شمال و شمال غرب کشور تاکنون دمای هوا نسبت به سال قبل ۱.۵ درجه کمتر(سردتر) بوده است.

وی تاکید کرد: با ایجاد یک نظام تشویقی برای مردم در تعرفه‌های گاز خانگی، اگر مشترکان پله‌های اول تا سوم مصرف، سهم عمده مصرف را دارند، میزان مصرف خود را بین ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش دهند قبض گاز آنها رایگان خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/715544کپی شد!
3743
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.