رئیس شورای شهر اهواز:

روزنه ای برا حل و فصل مسائل کنونی شورا باقی نمانده/ این اوضاع را دیگر برنمی‌تابیم

این مقام مسئول گفت: استاندار معتقد بود که این موضوع بین اعضای شورای شهر اهواز حل و فصل شود اما فعلا زاویه‌ و روزنه‌ای برای حل این موضوع وجود ندارد.

هورخبر – سید محمدعلی پورموسوی روز دوشنبه در حاشیه جلسه شورای شهر اهواز گفت: دستور جلسه امروز به گونه ای تنظیم شد تا به لوایح شهرداری پرداخته شود و موضوع برکناری شهردار اهواز جزو بندهای آخر باشد اما باز هم اعضا حاضر به آمدن در جلسه نشدند.

وی افزود: قطعا زمان کافی برای رسیدگی به تمام دستور کارهای این جلسه وجود نداشت اما با این وجود ۶ نفر از اعضا غیبت داشته و جلسه تشکیل نشد. با هماهنگی لازم با دوستان و تغییر شکل جلسه، مجددا برخی از اعضا غیبت داشتند.

پورموسوی با بیان اینکه گردنمان در مقابل قانون از مو هم باریک‌تر است بیان کرد: این اوضاع را دیگر برنمی‌تابیم و تابع قانون هستیم.

رییس شورای شهر اهواز با اشاره به جلسه روز گذشته خود با استاندار خوزستان اظهار کرد: استاندار معتقد بود که این موضوع بین اعضای شورا حل و فصل شود اما فعلا زاویه‌ و روزنه‌ای برای حل این موضوع وجود ندارد.

وی در خصوص اتفاقات و حواشی این جلسات گفت: به هر حال جلسات شورا همواره علنی بوده و باید حلال مشکلات مردم باشیم و وقوع اینگونه موارد به شان و جایگاه شورا لطمه‌ای وارد نمی‌کند.

پورموسوی توضیح داد: این مباحث در مردم سالاری دینی، طبیعی بوده و نمی‌توان جلوی یک جریان صحیح انقلابی و مردمی را گرفت.

رییس شورای شهر اهواز ادامه داد: هیچ مانع و اشکالی در مقابل این جریان مردمی و انقلابی وجود نداشته و جلسات شورا همچنان در معرض مردم و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

وی در خصوص تعداد جلسات شورا با موضوع برکناری شهردار گفت: طبق قانون جلسات شورا حداقل باید ماهی ۲ بار برگزار شود و همچنین حداکثر تعداد این جلسات بر عهده رییس شورا است.

پورموسوی اضافه کرد: در حال حاضر هشت لایحه شهرداری، جزو دستور کار شورای شهر بوده و مابقی لوایح در کمیسیون‌ها در حال بررسی است.

بر اساس این گزارش جلسه برکناری شهردار اهواز برای هفتمین بار متوالی لغو و به زمان دیگری موکول شد.

https://hoorkhabar.ir/715329کپی شد!
منبع
4896
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.