ششمین جلسه برای برکناری شهردار اهواز مجددا بی نتیجه ماند

امروز ششمین جلسه شورای اسلامی شهر اهواز که قرار بود برکناری شهردار به رای‌گیری گذاشته شود، لغو شد.

هورخبر – ششمین جلسه  متوالی شورای شهر اهواز به علت غیبت پنج عضو شورا به حد نصاب نرسید و به زمان دیگری موکول شد.

سیاوش محمودی، زارع زاده، دغاغله، ملایی زمانی و هاشم پور به عنوان حامیان شهردار با غیبت در جلسات شورا تلاش می‌کنند تا جلسه را از حد نصاب بندازند تا برای برکناری شهردار رای گیری نشود.

شهردار اهواز در واکنش به طرح برکناری شهردار در شورای شهر به رسانه‌ها گفته است: همه اعضای شورای اسلامی شهر دغدغه خدمت به مردم را دارد و با تفاوت سلیقه به دنبال کاهش مشکلات شهر هستند اما عوامل ثانویه و بیرونی شهرداری که ریشه در خارج از کشور و دشمنان دارند باعث تلاش برای ایجاد تفرقه شده است.

رئیس شورای شهر اهواز در خصوص ادعای شهردار اهواز مبنی بر اینکه عوامل ثانویه و بیرون از شهرداری که ریشه در خارج از کشور و دشمنان دارد، باعث تفرقه شده است، بیان کرد: باید روشن شود مجرای این ادعا چیست و اگر واقعا چنین چیزی صحت دارد به ما هم بگوید. ما آدم‌های ساده‌ای هستیم که مشغول کار خودمانیم و با مسائل خارجه و بین المللی ارتباطی نداریم حتی به دنبال گسترش مسائل شهرداری اهواز به کشور هم نیستیم.

پورموسوی تصریح کرد: ما مسوول شهری بزرگ و پهناور به نام اهواز هستیم که مشکلات‌مان مربوط به خودمان است اما اگر واقعا چنین چیزی واقعیت دارد باید روشن شود چرا که این ادعا بار حقوقی دارد.

با توجه به نارضایتی مردمی از روند خدمات رسانی شهرداری و تحت فشار افکار عمومی، کمیسیون حقوقی شورای شهر اهواز در هفته پیشین، رضا امینی را واجد شرایط قانونی تصدی شهرداری اهواز ندانست و طرح برکناری وی را تصویب کرد.

به گفته سیدمحمدعلی پورموسوی رییس شورا، جلسه برکناری شهردار اهواز هر روز برگزار خواهد شد تا تکلیف این موضوع مشخص شود. در سوی مقابل نیز حامیان شهردار که در اقلیت قرار دارند اعتقادی به برگزاری این نشست نداشته و حاضر به آمدن در جلسه نیستند.

https://hoorkhabar.ir/715311کپی شد!
4884