انتقاد عضو شورای شهر اهواز از عملکرد ضعیف در جذب سرمایه‌گذار

عضو شورای شهر اهواز با انتقاد از عملکرد ضعیف در جذب سرمایه‌گذار به این شهر گفت: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی می‌تواند گره‌گشای بسیاری از مشکلات شهری باشد.

هورخبر –  حجت اله زارع‌زاده عضو شورای شهر اهواز در صحن علنی شورای اسلامی شهر اهواز اظهار داشت: در خوزستان و به ویژه اهواز، موفقیتی در حوزه سرمایه‌گذاری صورت نگرفته که مهمترین دلیل آن، قدرت ریسک‌پذیری مدیران و اراده انجام کارهای مهم است.

این مقام مسئول افزود: یک مدیر باید علاوه بر شجاع بودن، قدرت ریسک‌پذیری داشته و تبعات تصمیم خود را بپذیرد البته به این معنی نباشد که بدون مطالعه تصمیماتی اتخاذ شود.

زارع زاده ادامه داد: از آنجایی که در طی سال‌های گذشته، هیچ مدیری به دلیل سرمایه‌گذاری نکردن در استان و شهر اهواز مورد بازخواست قرار نگرفته، مدیران فعلی نیز برای حفظ جایگاه خود ریسک‌پذیر نخواهند بود.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به کمبود شدید مکان‌ها تفریحی و تنوع آنها در شهر اهواز بیان کرد: تنها پارک شهربازی اهواز با مساحتی کمتر از ۱۰ هکتار، غیراستاندارد است و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

زارع‌زاده یکی از مطالبات جدی مردم از شورای شهر و مجموعه مدیریت شهری را فراهم‌کردن مکان‌های تفریحی و تنوع در این اماکن دانست.

این مقا مسئول با اشاره به نقش تسهیل‌گری و نظارت شورا در اجرای طرح‌ها بیان کرد: باید فرصت بهره‌مندی مدیریت شهری از اوراق مشارکت در طرح‌ها لحاظ شود تا قفل سرمایه‌گذاری نکردن در اهواز یک بار برای همیشه شکسته شود.

لایحه درخواست مجوز انتشار اوراق مشارکت ایجاد زیرساخت‌های شهری اهواز در قالب سه طرح سرمایه گذاری شامل شهربازی، کارخانه آسفالت و پارک آبی در سال ۱۴۰۲ در صحن علنی شورا مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد در جلسه بعدی شورا به رای گذاشته شود.

https://hoorkhabar.ir/715042کپی شد!
2562
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.