استاندار خوزستان:

با مقصران آبگرفتگی اخیر اهواز برخورد می‌شود

حسینی محراب گفت: در حدود ۶۰ نقطه آبگرفتگی به میزان کم تا زیاد رخ داد. در این خصوص، بررسی‌های لازم انجام شد و به شهردار و مدیرعامل آبفا گفتم با کسانی که در این زمینه مقصر هستند، برخورد شود.

هورخبر – علی‌ اکبر حسینی‌ محراب استاندار خوزستان با اشاره به اقدامات انجام‌ شده برای مدیریت آبگرفتگی‌های شهر اهواز اظهار کرد: هر کدام از هشت منطقه شهرداری اهواز را به یکی از معاونان خود واگذار کرده‌ام تا در کنار شهرداران و مسئولان آبفا قرار بگیرند و وضعیت را به صورت لحظه‌ای رصد کنند.

وی افزود: در بارندگی هفته گذشته در حدود ۶۰ نقطه آبگرفتگی به میزان کم تا زیاد رخ داد. در این خصوص، بررسی‌های لازم انجام شد و به شهردار و مدیرعامل آبفا گفتم با کسانی که در این زمینه مقصر هستند، برخورد شود. تلاش و زحمت‌هایی انجام شده و خوشبختانه موجب شده است که ماندگاری آب بعد از بارندگی کمتر شود.

استاندار خوزستان گفت: بارندگی که در سطح خوزستان رخ می‌دهد در کل منطقه از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس نیز رخ می‌دهد. طبعاً با این نوع بارندگی که در یک مدت کوتاه رخ می‌دهد، شبکه‌های فاضلاب خوزستان یا استان‌های همجوار گنجایش تخلیه یکباره آب را ندارند. به طور مثال اگر شبکه‌های فاضلاب ظرفیت تخلیه ۶۰۰ هزار مترمکعب آب را دارند و بارندگی در آن وسعت با دو میلیون مترمکعب رخ دهد، برای تخلیه این آب به فرصت نیاز است.

این مقام مسئول افزود: در حال حاضر تقریبا به جز در چند نقطه که بستر کشش فاضلاب است، در بقیه نقاط آبگرفتگی به دلیل قصور انسانی و گرفتگی کانال‌ها رخ داده است، یعنی غفلت کردند یا هر چیزی. وضعیت لایروبی نیز سبب شده است که آب بند نیاید.

حسینی‌ محراب با بیان اینکه مسائل آبگرفتگی باید ریشه‌ یابی شود، گفت: بنا شد این نقاط یکی یکی مورد بحث قرار بگیرند و عیب رفع شود تا در بارندگی‌های آینده کمتر ماندگی آب داشته باشیم. امیدواریم با طرح‌هایی که دولت کمک می‌کند، آبگرفتگی‌های اهواز را رفع کنیم هر چند بومیان منطقه می‌گویند که این آبگرفتگی‌ها ماندگاری زیادی نداشت. از مردم اهواز که تحمل می‌کنند سپاسگزاریم و امیدواریم با اقداماتی که انجام می‌شود جبران مافات شود.

https://hoorkhabar.ir/714750کپی شد!
3988
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.