چین رکوردار نفت وارداتی ایران شد

واردات نفت چین از ایران به بالاترین میزان خود رسیده است؛ زیرا ایران تولید خود را با وجود تهدیدهای آمریکا درباره وضع تحریم‌های بیشتر برای این کشور، افزایش داده است.

هورخبر –  رویترز در گزارشی آورده است: واردات نفت چین از ایران به بالاترین میزان خود رسیده است؛ زیرا ایران تولید خود را با وجود تهدیدهای آمریکا درباره وضع تحریم‌های بیشتر برای این کشور، افزایش می‌دهد.

تحریم‌های فعلی ایران از سوی آمریکا بر سر برنامه هسته‌ای این کشور اجرا شد. قانونگذاران آمریکایی به دنبال اِعمال فشار بیشتر به ایران پس از حملات ۷ اکتبر(۱۵ مهر) به رژیم صهیونیستی از سوی حماس هستند؛ زیرا از مدت‌ها پیش، ایران از حماس حمایت کرده است؛ البته تهران هر گونه دخالت در این حملات را رد کرده است.

قانونگذاران آمریکایی در حال حاضر در حال بررسی قانونی هستند تا آن را بر بنادر و پالایشگاه‌های خارجی که نفت صادر شده از ایران را پردازش می‌کنند، تحمیل کنند.

چین، بزرگ‌ترین واردکننده نفت خام جهان و بزرگ‌ترین مشتری ایران است و بر اساس داده‌های شرکت ورتکسا، به طور متوسط روزانه ۱.۰۵ میلیون بشکه نفت ایران را در ۱۰ ماهه اول سال ۲۰۲۳ میلادی خریده است. این میزان، ۶۰ درصد بیشتر از بیشترین میزان نفت خریداری‌شده توسط چین پیش از تحریم‌ها است که توسط گمرک این کشور در سال ۲۰۱۷ میلادی ثبت شده بود.

https://hoorkhabar.ir/714708کپی شد!
3033
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.