مراجعه بیش از ۷۰۰ نفر به مراکز درمانی اهواز در ۲۴ ساعت گذشته

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵۰ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

هورخبر –  مدت‌ها است که مردم در شهر‌های مختلف خوزستان از داشتن هوای سالم و پاک محروم هستند. دود و غبار آتش‌سوزی‌های مکرر هورالعظیم و سایت پسماند برومی بر آلودگی‌های ناشی از آلاینده‌های پتروشیمی‌ها و صنایع اضافه شده به گونه‌ای که آسمان خوزستان مدت‌هاست به رنگ آبی در نیامده است.

این در حالی است که خوزستان دائما با توده‌های گردوغبار محلی و خارجی درگیر است و مردم این استان دچار مشکلاتی از قبیل مشکلات تنفسی شده‌اند.

طبق آخرین آماری که روز گذشته پیمان معزی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اعلام کرد، در شبانه روز گذشته ۷۵۰ نفر با علائم تنفسی به مراکز درمانی مراجعه کردند.

هوای آلوده می‌تواند ریسک بروز بیماری‌های قلبی – عروقی مانند سکته قلبی و نارسایی قلبی را افزایش دهد. ذرات معلق در هوا می‌توانند به عروق خونی نفوذ کنند و عروق را تحریک کنند، که می‌تواند منجر به افزایش فشار خون و سایر مشکلات قلبی شود.

علاوه بر این هوای آلوده موجب بروز التهاب‌های مختلف در بدن، مشکلات چشمی، افزایش خطر بروز عفونت‌ها، تأثیر بر روی رشد کودکان، ضعف سیستم ایمنی خواهد شد.

https://hoorkhabar.ir/714571کپی شد!
4565
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.