رشد اقتصادی جهان در خطر است

رئیس بانک جهانی در اظهاراتی، هشدار داد تنش‌های ژئوپلیتیکی، بزرگترین تهدید را برای رشد اقتصادی جهان ایجاد می‌کنند.

هورخبر –  آجای بانگا، رئیس بانک جهانی در کنفرانس سالانه ابتکار سرمایه‌گذاری آینده(FII) در ریاض با اشاره به رشد شاخص هزینه‌های استقراض در سراسر جهان که رشد اقتصادی جهان را تهدید می‌کند، گفت: بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا، روز گذشته برای مدت کوتاهی به بیش از پنج درصد رسید. این‌ها مواردی هستند که مشاهده نکرده‌ایم. بنابراین، بله، ریسک‌ها در سایه، کمین کرده‌اند و بعد از آن، چه مدت تا همه‌گیری بعدی دیگر طول می‌کشد؟

رئیس بانک جهانی اظهار کرد: در جهان و عرصه ژئوپلیتیک، در جنگ‌هایی که می‌بینید و آنچه اخیرا در سرزمین‌های اشغالی و غزه روی داده، اتفاقات زیادی در جریان است. در پایان، وقتی همه اینها را کنار هم می‌گذارید، فکر می‌کنم تاثیر آن بر توسعه اقتصادی حتی جدی‌تر است. وی ادامه داد: ریسک‌ها مدام متحول می‌شوند. بنابراین خیلی احتیاط می‌کنم که به یک ریسک متمرکز نشوم و ریسک‌های دیگر را نادیده بگیرم.

بانگا گفت: اگرچه تا چند وقت پیش، همه چیز بهتر از آن چیزی که انتظار داشتیم در جهان توسعه یافته به نظر می‌رسید اما تصور می‌کنم که ما در مقطع بسیار خطرناکی قرار داریم. سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای اقتصادهای در حال توسعه، ضروری است اما ریسک‌های ژئوپلیتیکی در بعضی از این کشورها، یک مانع مانده است.

بر اساس گزارش رویترز، رئیس بانک جهانی گفت تنها یک تریلیون دلار برای انرژی تجدیدپذیر در بازارهای نوظهور، نیاز است. پول کافی در خزانه دولت یا حتی در بانک‌های توسعه چند جانبه وجود ندارد و ما به مشارکت بخش خصوصی با سرمایه‌شان نیاز داریم. این بزرگترین وظیفه‌ای است که پیش روی ما قرار دارد.

https://hoorkhabar.ir/714517کپی شد!
3840
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.