سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان:

پوشش بیمه سلامت بیش از ۴ هزار اتباع خارجه در استان

این مقام مسئول گفت: در استان قریب به چهار هزار نفر اتباع خارجه حضور دارند که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند.

هورخبر –  محمدرضا رضایی سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان با بیان اینکه در استان خوزستان دو میلیون ششصد هزار نفر بیمه شده داریم، اظهار داشت: از این رقم عدد یک میلیون و چهارصد هزار نفر در روستاها و شهرهای زیر بیست هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند، همچنین ۶۰۰ هزار نفر در قالب صندوق بیمه همگانی که هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند و از سمت دولت پرداخت می‌شود و نیز صندوق دیگر ما به نام کارکنان دولت است که ۳۰۰ هزار نفر عضو آن است. بقیه افراد تحت پوشش بیمه در قالب کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی قرارداد دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه از دهک یک تا پنج حق بیمه آنها رایگان است، گفت: دهک شش حق بیمه آن ۲۰ درصد، دهک هفت حق بیمه آن ۳۰ درصد، دهک هشت حق بیمه آن ۴۰ درصد و دهک نه حق بیمه آن ۵۰ درصد است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اینکه با دو هزار و دویست مرکز قرارداد بیمه در استان داریم، افزود: در استان خوزستان با دو هزار و دویست مرکز، ۷۰۰ پزشک، ۶۵۰ داروخانه ،۱۰۰ درمانگاه، ۱۰۰ مرکز ترک اعتیاد و ۵۳ بیمارستان قرارداد بیمه داریم.

رضایی در ادامه با بیان اینکه از سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی در حوزه خدمات توان بخشی و بیماران اوتیسم منعقد کرده‌ایم، گفت: در اجرای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق معلولان مصوب مجلس شورای اسلامی و براساس تفاهم‌نامه سازمان بیمه سلامت با سازمان بهزیستی، ۹ کد خدمتی دیگر به معلولان زیرپوشش بهزیستی استان در سال جاری اضافه شد که در مجموع این تعداد به ۵۹ کد خدمتی افزایش یافته است. همچنین در این زمینه ۵۲ هزار نفر در استان خوزستان نشان‌دار شده‌اند، همچنین در حوزه روانشناسی روان درمانی و مشاوره تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته است.

وی با اشاره به صندوق حمایت بیماران صعب العلاج بیان کرد: این صندوق از آبان سال گذشته تاسیس شد و مبلغی قریب به صد میلیارد تومان برای استان جذب شد. از ۱۰۰ درصد هزینه بیمه ۷۵ درصد در حوزه بستری و ۲۵ درصد در بخش سرپایی هزینه می شود.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت خوزستان از فعال شدن سامانه ۱۶۶۶ به منظور اطلاع‌رسانی به افراد زیرپوشش بیمه سلامت خبر داد و افزود: برخی از شرکت‌ها و افراد سودجو با ارسال پیامک، انجام دادن برخی خدمات را که دولت به صورت رایگان انجام می شود مطالبه وجه می‌کنند که باید مردم مواظب ترفندها این افراد باشند و فریب نخورند. با استفاده از سامانه مربع ۱۶۶۶ * از طریق تلفن همراه شماره‌گیری کنند تا از زیرپوشش بودن یا نبودن خود در بیمه سلامت اطمینان حاصل کنند.

وی در ادامه با اشاره به بیمه اتباع بیگانه گفت: در این باره تفاهم‌نامه‌ای با وزارت کشور و اداره‌کل امور اتباع و مهاجرین خوزستان منعقد شده است. در استان خوزستان قریب به چهار هزار نفر اتباع خارجه است که تحت پوشش بیمه سلامت هستند. افرادی که به صورت قانونی وارد شده‌اند و اسامی آنها در اختیار ما گذاشته شده است، به مانند دیگر بیمه‌شدگان می‌توانند بیمه دریافت کنند؛ حق بیمه آنها دو برابر یک فرد ایرانی است.

رضایی به بیمه ناباوری در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: در استان خوزستان هزار و پانصد زوج ناباور داریم که تحت پوشش بیمه هستند.

او با اشاره به اعتبار أخذ شده در بحث بهداشت و درمان در استان خوزستان اظهار کرد: در استان خوزستان امسال دو هزار و پانصد میلیارد تومان در بحث بهداشت و درمان اعتبار أخذ شده است. بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی هم در بخش خصوصی و هم دولتی می‌تواند خدمات دریافت کند.

https://hoorkhabar.ir/714458کپی شد!
1597
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.