بعضی بانک‌ها و موسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کردند

یک مرجع تقلید بیان کرد: بعضی بانک ها و موسسات با دریافت ربا مردم را بیچاره کردند. قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد.

هورخبر –  آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعه در دیدار با عده‌ای از محققان تفسیر قرآن با اشاره به این موضوع که علمای بزرگ معمولاً بخاطر شرایط زمان بیشتر به مباحث روایی پرداختند، گفتند: شاید در آن‌ زمان لازم بود تا براساس آن روایات صحیح، تفسیر حقیقی از آیات در آینده استفاده شود.

ایشان با تاکید بر اینکه ما باید پاسخ تهمت‌هایی که در تفاسیر عامه به ما زده شده است را در یک فضای علمی و استدلالی بدهیم و دلایل خود را بیان نماییم افزودند: ما همانطور که امام راحل و قبل آن آیت‌الله العظمی بروجردی فرمودند قائل به تقریب هستیم ولی به آن معنی نیست که حقایق و دلایل خود را کتمان کنیم، در طول تاریخ فضای مناظره بوده است در عین اینکه به عقاید هم احترام می‌گذاشتند و از اهانت به هم پرهیز داشتند.

آیت الله همدانی افزودند: قرآن کتابی است که پیامش تاکنون به درستی به دنیا نرسیده و هر آنچه که هم رسیده، طبق تفاسیر دیگران بوده است.

ایشان حرکت امام راحل را برگرفته از قرآن دانسته و نتیجه آن را این انقلاب با عظمت توصیف نموده و خاطرنشان کردند: نگهداری از آن هم باید بر اساس تعالیم قرآن باشد ولی متاسفانه نه تنها هنوز به بعضی از دستورات قرآن عمل نمی شود بلکه خلافش در حال انجام است. استاد عزیز و بزرگوار ما مرحوم علامه طباطبایی بعد از عمری در کنار قرآن بودن فرمودند: «دو گناه را در قرآن بالاترین گناه دیدم یکی دوستی کفار و دیگری ربا».

این مرجع تقلید بیان داشتند: امروز در کشور ما بعضی از بانک‌ها و مؤسسات با دریافت بعضی از عناوینی که مصداق ربا است در حال دریافت ربا هستند و مردم را بیچاره کردند هرچه هم می‌گویم توجه نمی کنند مردم به ما نامه می‌نویسند و استفتائی به ما می رسد ما هم می‌گوئیم حرام است اما گوش شنوایی نیست؛ البته گزارش می‌دهند ما درست کردیم ولی در عمل در حال انجام است و شاید هم علتش عدم نظارت باشد.

ایشان گفتند: قرآن با فقر و جهل و بی عدالتی به شدت مخالف است و انتظار این است که مسئولان به اینها رسیدگی کنند و نگذارند به این انقلاب و نظام آسیب برسد. دشمن در حال تبلیغات گسترده علیه انقلاب و اصل اسلام است و بدانید اگر به وظیفه عمل نکنیم این تبلیغات اثر خواهد گذاشت، همین تبلیغات؛ فضایی ایجاد کرد تا عده‌ای بخواهند انتقام خود را از امام بگیرند ولی به جوانان عزیز که امام را ندیده اند و یا به بخاطر کوتاهی های صورت گرفته آن مرد الهی را نشناختند عرض می کنم امام مردی بود که جز خدا با کسی معامله نمی کرد، در ولایت اهلبیت(علیهم السلام) ممتاز بود و دلش مملو از محبت مردم بود.

آیت الله همدانی ادامه دادند: بنده همان اعتقادی که از اول به راه امام داشته ام امروز بیشتر معتقدم چون هدف ایشان را الهی می دانم و اعتقاد ایشان بود که این انقلاب زمینه ساز ظهور بشود، بر این اساس بنده از اصل نظام و انقلاب و ولایت فقیه حمایت صریح می کنم البته مشکلات و ضعف‌ها را به صراحت بیان می کنم و معتقدم مردم بسیار خوب هستند و باید قدر آنها را دانست و به آنها خدمت کرد و مشکلات شان را حل نمود کلام امام که فرمود: «مردم ولی نعمت ما هستند» را مسئولان در عمل در نظر بگیرند.»

https://hoorkhabar.ir/714173کپی شد!
6443
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.