دفاع مقدس تداعی گر اتحاد و انسجام ملت ایران در مقابل زیاده خواهی دشمن بود

هورنیوز – سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه افزود: دوران هشت سال دفاع مقدس یک تجربه ماندگاری برای ملت ایران بود که همواره به آن افتخار می‌کنند.

 

وی اظهار کرد: دوران هشت سال دفاع مقدس برای ملت همیشه قهرمان ایران یک جهاد فی سبیل الله بود چرا که این ملت برای دفاع از انقلاب، آرمان‌های امام راحل و حفظ میهن خویش در تلاش بودند و با حضور خود در این نبرد حماسه آفرینی داشته باشند.

 

زیراهی ادامه داد: نقش مردم، نیروهای مسلح و مسئولان در دفاع مقدس ویژه‌ است و هیچ جای دنیا این همنوایی، همگرایی، وحدت و انسجام در خط مقدم و در پشت جبهه‌های جنگ دیده نمی‌شود.

 

وی اضافه کرد: سپاه از اول جنگ یگان دریایی خود را تشکیل داد و در علمیات‌های مختلفی از جمله بدر، خیبر، والفجر۸ کربلای ۳، ۴ و ۵ حضور موفق و موثری در دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت.

 

زیراهی ادامه داد: با توجه به موقعیت راهبردی استان بوشهر نسبت به کشور و خلیج فارس؛ این استان جزء اولین استان‌هایی بود که از طریق دریا و هوا مورد هجوم قرار گرفت و به دلیل پیشینه درخشانی که مردم استان بوشهر در خصوص مقابله با متجاوزین داشتند جزء نخستین گروه‌هایی بودند که به خوزستان اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه سپاه همواره در دوران دفاع مقدس و امروز نیز کنار مردم در جزایر و سواحل بوده است گفت: در زمانی که آبادان در محاصره رژیم بعث بود با حضور خودجوش مردم و با همراهی نیروهای سپاه، بسیج و ارتش کمک رسانی و پشتیبانی لازم برای خروج از خوزستان صورت گرفت این حضور پرشور بیانگر نفوذ معنوی بنیانگذار انقلاب اسلامی بود که باعث شده بود همه وارد عرصه کار زار جنگ شوند.

 

زیراهی اظهارکرد: یکی از چالش‌های ما در زمان جنگ صادرات و واردات در شمال خلیج فارس بود چرا که بندر امام خمینی از جمله بنادری بود که همه واردات ما از این بندر صورت می گرفت و صدام و کسانی که از آن پشتیبانی می‌کردند در تلاش برای منع صادرات و واردات از این طریق بودند اما سپاه در کنار سایر نیروها با حضور مقتدرانه خود در دریا مانع از این کار شدند و رفع تهدید می کردند.

 

وی یادآور شد: بعد از عملیات بیت المقدس و شکست صدام استکبار جهانی به این نتیجه رسید که تنها راهی که می‌تواند جلو پیشروی ایران را بگیرد هدف قرار دادن پشتیبانی این کشور است به این معنی که صادرات و واردات این کشور را هدف قرار دهند.

 

زیراهی اضافه کرد: به همین دلیل تجهیزات زیادی در اختیار رژیم بعث قرار گرفت تا شناورهایی که صادرات و واردات را از طریق دریا انجام می دادند مورد هدف قرار گیرند.

 

وی ادامه داد: سپاه از بدو تشکیل در دریا حضور داشت و کارهای اسکورت را انجام می‌داد و از سال ۶۱ به بعد صاحب یک ایده شد و یک شیوه جدیدی در عملیاتهای دریایی به وجود آورد و با کمترین هزینه یعنی یک قایق و یک سلاح رعب و وحشتی در دل دشمن ایجاد کرد.

 

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه گفت: بعد از عملیات کربلای پنج که رزمندگان اسلام به دروازه‌های بصره رسیدند و خطر سقوط و شکست صدام برای آنها محرز شد استکبار جهانی تصمیم گرفت خود نیز وارد خلیج فارس شود و از آن به بعد بود آمریکا در دریا حضور داشت.

 

زیراهی افزود: هرچند آمریکائی ها اعلام کرده بودند که ما برای تامین امنیت خطوط کشتیرانی و صدور نفت وارد خلیج فارس شده ایم اما با توجه به درگیری‌های متعدد و مستقیم با نیروی دریایی سپاه اظهار عجز کرد.

 

وی یادآور شد: یکی از درخشان‌ترین عملیات نیروی دریایی سپاه بعد از تشکیل این نیرو در سال ۱۳۶۴ انجام عملیات‌های مقابله به مثل است که به صورت سازمان یافته و با یک مرکزیت فکری انجام گرفت و استکبار را به زانو درآورد و هیمنه آمریکا در خلیج فارس شکسته شد.

 

زیراهی گفت: از سال ۶۶ تا ۶۷ عملیات‌های غرور آفرینی از سوی نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس انجام شد و جوانان این آب و خاک با قایق‌های تندرو قدرت‌های پوشالی شرق و غرب را در خلیج فارس در هم شکستند.

 

وی افزود: استکبار جهانی در زمان جنگ تحمیلی با ناوهای غول پیکر خود می خواست اراده ملت ایران را بشکند اما با همت و مردانگی جوانان این سرزمین غرور او در خلیج فارس لگد مال شد.

 

زیراهی یادآورشد: رویارویی مستقیم جوانان این سرزمین با بالگردهای آمریکایی در خلیج فارس و سرنگونی آنها آزمون اراده‌ها بود که رزمندگان با سربلندی آن را پشت سر گذاشتند و تا امروز دشمن با همه امکانات و تجهیزاتی که دارد جرات تعدی به آب‌های این سرزمین را ندارد.

https://hoorkhabar.ir/708642کپی شد!
96
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.