حاشیه های سخنرانی حجت الاسلام حمید رسایی در مسجد رضوان اهواز

 سخنرانی پنج شنبه شب حجت الاسلام ˈحمید رساییˈ نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مسجد رضوان اهواز با حاشیه هایی همراه بود.

* سخنرانی رسایی ساعت ۲۱ پس از نماز مغرب و عشا در حالی شروع شد که برخی نمازگزاران خصوصاˈ افراد مسن پس از اقامه نماز ، مسجد را ترک کردند.
* با وجود اینکه مراسم از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان و ستاد بزرگداشت ۱۵خرداد و به مناسبت سالگرد این قیام ترتیب یافته بود سخنران اشاره بسیار مختصری در باره قیام و نهضت خونین ۱۵خرداد و ریشه های آن داشت.
* محور اصلی سخنرانی رسایی روی شخصیت سیاسی امام خمینی و موضوع هسته ای متمرکز شده بود و بارها روی این موضوع تاکید کرد که فناوری هسته ای در این مقطع زمانی با استقلال کشور گره خورده است.
* با وجود اینکه برای سخنرانی حجت الاسلام رسایی اطلاع رسانی زیادی حتی از طریق پیامک شده بود ولی شمار شرکت کنندگان در این مراسم در حد ۲۰۰تا ۲۵۰نفر تخمین زده شد ضمن آنکه فضای زیادی از مسجد بزرگ رضوان خالی از جمعیت بود.
* با وجود استقبال نه چندان خوب از سخنرانی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ، سخنرانی در فضایی گرم و بدون تنش ولی در میان تدابیر امنیتی و انتظامی برگزار شد.
* هیچ یک از مسوولان اجرایی استان در این سخنرانی و جلسه پرسش و پاسخ که تا ساعت ۲۳.۳۰ دقیقه ادامه داشت حضور نداشتند.
* تنها شخصیت مهم شرکت کننده در این مراسم آیت الله ˈمحسن حیدریˈ نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بود که وی نیز در میانه برنامه وارد مجلس سخنرانی شد.
* رسایی در حالی که گرم سخنرانی بود و میکروفن نیز از این گرمی و سخنرانی آتشین بی نصیب نبود گفت: خوبی مسجد رضوان به این است که ساعت ندارد و من هم چون ساعت ندارم نمی دانم چقدر حرف زده ام ، در همین حال حجت الاسلام اقبال مهدوی معاون شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان ساعت خود را روی میز سخنران گذاشت تا زمان سخنرانی را مد نظر داشته باشد.
* سخنرانی رسایی با وجود آنکه از انسجام خوبی برخوردار نبود ولی سعی کرد از محورهای اصلی که مد نظر برگزارکننده این نشست بود خیلی خارج نشود.
رسایی در سخنرانی ۹۰دقیقه ای خود گذری نیز به فتنه ۸۸ زد و صریحاˈ گفت: اگر عوامل فتنه توبه و عذرخواهی کنند ملت از جرم آنان خواهد گذشت.
* جنبه اخلاقی این سخنرانی نیز تا حدود زیادی رعایت شد چنانکه صدای سخنران تنها در سالن اصلی مسجد شنیده می شد و برای همسایه های مسجد مزاحمتی ایجاد نکرد.
* بنا بود جلسه پرسش و پاسخ بلافاصله پس از اتمام سخنرانی برگزار شود ولی برنامه پرسش و پاسخ در کنار آیت الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد.
* رسایی پس از اتمام سخنرانی فوراˈ به دیدار آیت الله حیدری که در گوشه ای از مسجد نشسته بود رفت و از حضورش در این مراسم تشکر کرد.
* محور اصلی سووالات مکتوب و شفاهی از آقای رسایی حول مذاکرات هسته ای بود ودر جایی که در پاسخ به سووالی گفت: ˈپس از توافق هسته ای با غرب تحریم ها تشدید می شودˈ تعجب برخی را برانگیخت
https://hoorkhabar.ir/62382کپی شد!
70
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.