طرح‌های نیمه تمام حوزه درمان بین ۵ یا ۱۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: طرح‌های نیمه تمام حوزه درمان در حد ۵ یا ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آنها حدود پنج یا ۶ سال زمان نیاز است.

اسماعیل ایدنی بعد از ظهر امروز در بازدید از بیمارستان امام علی این شهر (ع) و بخش‌های مختلف آن از نزدیک روند اجرای طرح تحول نظام سلامت و مسائل و مشکلات بخش‌های مختلف این بیمارستان را بررسی کرد.

وی سپس در جمع پزشکان، پرستاران و کارکنان این بیمارستان اظهار کرد: اغلب طرح‌های نیمه تمام حوزه درمان در حد ۵ یا ۱۰ درصد پیشرفت داشته‌اند و برای تکمیل آن‌ها حدود پنج یا ۶ سال زمان نیاز است.

وی افزود: باید اولویت را در بهداشت و درمان به نیازهای فوری و ضروری اختصاص دهیم و از منابع موجود بیشترین بهره را برای ایجاد بسترهای لازم بهداشتی ودرمانی به فراخور زمان داشته باشیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطر نشان کرد: موضوع بهداشت و درمان یک موضوع فرابخشی است که ادارات و نهادهای زیادی در تحقق آن سهیم هستند و در این زمینه باید زیرساخت‌هایی را به وجود آوریم.

وی تصریح کرد: به عبارت دیگر اگر همه ما دست به دست هم داده و تولید بیماری را کاهش دهیم بی‌تردید بسیاری از مسائل بهداشت و درمان حل می‌شود.

همچنین در این بازدید امام جمعه اندیمشک نیز اظهار داشت: رعایت عدالت در توزیع امکانات بهداشتی و درمانی از خواسته‌های مردم شهرستان اندیمشک است که انتظار داریم به این مهم توجه شود.

حجت الاسلام نعمت الله خدامی افزود: تناسبی بین امکانات موجود در شهرستان و نیازهای مردم وجود ندارد و با توجه به اینکه شهرستان اندیمشک دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده باید در این زمینه رسیدگی بیشتر شود.

وی اضافه کرد: ما در بحث بهداشت و درمان شهرستان بیش از سه دهه عقب هستیم و باید با همدلی و تلاش مشکلات پیگیری گردد.

فرماندار شهرستان اندیمشک نیز در این بازدید گفت: شهرستان اندیمشک با توجه به دغدغه‌هایی که در حوزه بهداشت و درمان دارد نیازمند توجه جدی مسئولان است.

حمید رضا گودرزی با قدردانی از مسوولان دولت در اجرای طرح تحول سلامت به عنوان یک طرح عظیم و بسیار مهم افزود: شهرستان اندیمشک فقط یک بیمارستان دارد و ما انتظار داریم موضوع بیمارستان راه آهن که شرایط لازم برای ارائه خدمات درمانی به شهروندان رادارد از طریق وزارت راه پیگیری شده و واگذاری آن برای امور بهداشتی و درمانی توسط مسوولان این حوزه انجام شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اندیمشک هم با تشریح مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان اظهار کرد: کمبود فضا، کمبود امکانات و نبود نیرو از مهم‌ترین مشکلا حوزه بهداشت و درمان مشکلات شهرستان اندیمشک است.

 شهرستان اندیمشک با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارای تنها یک بیمارستان است.

https://hoorkhabar.ir/47599کپی شد!
64
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.