بانک‌های خوزستان علت ندادن وام به طرح‌ها را بیان کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه بانک‌ها به طرح‌هایی که برای گرفتن تسهیلات به آنها معرفی می‌شوند، وام نمی‌دهند، گفت: بانک‌ها علت عدم اعطای تسهیلات به این طرح‌ها را بیان کنند.

کیخسرو چنگلوایی ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اقتصادی، با بیان اینکه‌ یکی از موفقیت‌های نسبی بخش کشاورزی استفاده از تسهیلات است، اظهار کرد: سال‌های ۹۰ و ۹۱ سال‌های طلایی استفاده از تسهیلات در توسعه بخش کشاورزی بود.

وی با بیان اینکه در این سال‌ها با جذب حجم عظیمی از اعتبارات صندوق توسعه ملی، شاهد نتایج حاصل از آن  شدیم افزود: استفاده از این تسهیلات تراز منفی تولید برخی از محصولات کشاورزی را به تراز مثبت تبدیل کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه در ‌سال‌ گذشته طرح‌های مختلفی را برای دریافت تسهیلات به میزان ۵۰ میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی کردیم، تصریح کرد: تاکنون تسهیلاتی به این طرح‌ها پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: در سال جاری نیز تعداد دیگری طرح برای دریافت تسهیلات به مبلغ ۳۶۲ میلیارد تومان دیگر به بانک‌ها معرفی کردیم.

چنگلوایی، بانک کشاورزی را در پرداخت تسهیلات به کشاورزان خوب ارزیابی کرد و گفت: بانک سپه و پست بانک نیز مقداری از تسهیلات را پرداخت کرده، در حالی که بانک‌های دیگر تاکنون در این زمینه اقدامی نکرده‌اند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ادامه داد: ‌بخش کشاورزی با توجه به تنوع و ویژگی‌های منحصر، به تسهیلات فراوانی نیاز دارد که بانک‌ها باید در این زمینه همراهی و همکاری بیشتری داشته باشند.

وی در پایان یادآور شد: بانک‌ها علت عدم اعطای تسهیلات به طرح‌هایی که به آن‌ها معرفی می‌شود را بیان کنند.

https://hoorkhabar.ir/460181کپی شد!
115
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.