پنجمین وزیر پیشنهادی علوم معرفی شد + سوابق

نامه معرفی «محمد فرهادی» به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

نامه معرفی «محمد فرهادی» وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

متن نامه حسن روحانی رئیس‌جمهور به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی که محمد دهقان عضو هیأت رئیسه مجلس آن را قرائت کرد، به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

جناب آقای علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

با سلام

در راستای اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران شرح حال و برنامه جناب آقای دکتر محمد فرهادی برای اخذ رأی اعتماد جهت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

حسن روحانی

رئیس‌جمهور

سوابق پنجمین گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم

محمد فرهادی متولد سال ۱۳۲۸ از شهرستان شاهرود است. این گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت علوم در سال ۱۳۴۷ وارد دانشگاه فرودسی مشهد شده است و دوره طب عمومی و تخصصی را در همان دانشگاه گذرانده است.

وی در سال ۱۳۵۹ به عنوان متخصص گوش و حلق و بینی فارغ‌التحصیل شد و در حال حاضر جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران است.

چهره ماندگار سال ۸۹ 

فرهادی در سابقه خود ضمن برعهده داشتن مسئولیت وزارت فرهنگ و آموزش عالی طی سال‌های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۸ وزیر بهداشت دولت خاتمی نیز بوده است.

از دیگر سمت‌های وی رئیس دانشگاه تهران، قائم مقام سازمان هلال احمر، مشاور وزیر و دبیر شورای آموزش پزشکی کشور است. او همچنین، ریاست «صندوق حمایت از پژوهشگران کشور» را از سال ۱۳۸۲ تا بهمن ۱۳۸۹ بر عهده داشته است. وی همچنین در سال ۸۹ بعنوان چهره ماندگار معرفی شد.

https://hoorkhabar.ir/459952کپی شد!
53
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.