حسن‌زاده خواستار شد: فرهنگ‌سازی در زمینه تشویق به ورزش و بهبود وضعیت تغذیه

امام جمعه موقت اهواز گفت: وزارت بهداشت و درمان مقاطع مختلفی را طی کرده است. کارنامه بسیار مثبتی در حوزه بهداشت و درمان داریم و افتخاراتی که در برخی مقاطع به دست آورده‌ایم، بسیار بوده است.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوالحسن حسن‌زاده در مراسم آغاز ایمن‌سازی با واکسن پنتاوالان که امروز (سه شنبه) در مرکز بهداشت شرق اهواز برگزار شد، اظهار کرد: موفقیت‌های بسیار مهمی در نظام جمهوری اسلامی در بخش بهداشت و درمان به دست آمده است. در گذشته در تمام استان‌ها و از جمله خوزستان، یک متخصص مغز و اعصاب نداشتیم ولی اکنون در حوزه بهداشت و درمان قدم‌های بسیار اساسی برداشته شده است و شرایط با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

وی افزود: برآورد شاخص‌های علمی نشان می‌دهد که شاخص‌های ما پس از انقلاب در زمینه ارتقا علمی به ویژه در بخش بهداشت و درمان پیشرفت داشته است.

امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: دوران فعلی یکی از بهترین دوران وزارت بهداشت است، از نظر شخصیت وزیر و حمایتی که دولت دارد. وزارت بهداشت زمینه‌ای فراهم کرده تا خدمات بسیار شاخصی که در دوران پس از انقلاب سابقه نداشته است، در حوزه بهداشت و درمان ارایه شود.

وی بیان کرد: هر چه در تربیت پزشک پیشرفت بیشتری داشته باشیم، عدالتی که در حوزه بهداشت و درمان به دنبال آن هستیم، بهتر محقق می‌شود.

حسن‌زاده افزود: سیمای بیماری‌ها از عفونی به بیماری‌های دیگر تغییر کرده و نیاز به کار گسترده فرهنگی داریم تا این بیماری‌ها کاهش پیدا کنند. پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی بر عهده کارشناسان و متخصصان است ولی ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و آن چه به سرطان و سکته منتهی می‌شود، مربوط به فرهنگ مردم است و کار فرهنگی را می‌طلبد. در بحث کاهش سوانح رانندگی نیز نیاز به کار فرهنگی است.

وی بیان کرد: در زمینه تشویق به ورزش و بهبود وضعیت تغذیه نیز به کار فرهنگی نیاز داریم که در این بخش، کمتر کار شده و نیاز است که به این بخش‌ها نیز وارد شویم. در زمینه امر معروف و نهی از منکر که یکی از مسایل روز جامعه است، یکی از مهمترین معروف‌ها، بحث سلامت است و باید بدانیم که چگونه به نقطه مطلوب برسیم.

امام جمعه موقت اهواز گفت: پیش از این، هزینه‌های پرداختی برای درمان بیماری‌های صعب العلاج، خانواده‌های متوسط را به خانواده‌ای فقیر تبدیل می‌کرد ولی امروز دولت کار خوبی در جهت کاهش پرداخت هزینه‌های درمان از جیب مردم، انجام داده است.

https://hoorkhabar.ir/458815کپی شد!
23
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.