حامد بهداد در برج میلاد، مقتل قاسم‌بن‌الحسن(ع) را می‌خواند

حامد بهداد در اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر- سوگ چامه‌ها- در برج میلاد، مقتل‌خوانی می‌کند.

فردا شب، چهارشنبه ۲۸ آبان‌ماه- ساعت ۲۱- حامد بهداد؛ بازیگر سینما و تئاتر؛ با حضور در خیمه‌ی بزرگ “سوگ‌چامه‌ها” در شبی که “رکعت اول عاشقی” نامگذاری شده به یاد رشادت‌های حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) مقتل خوانی خواهد کرد.

بنا بر اعلام این خبر، در این شب، هم‌نوایی رسول نجفیان (در خیمه‌ی مرثیه خوانی) و نیز اجرای نمایش‌های “شیپور” (ساعت ۱۸:۳۰) به کارگردانی ایوب آقاخانی و با بازی برزو ارجمند و همچنین اجرای نمایش “آب و آیینه” (ساعت ۲۰) به کارگردانی سیما تیرانداز (در خیمه‌ی “عاشقی”) ادامه خواهد داشت.

آتیلا پسیانی؛ هنرمند برجسته‌ی تئاتر و سینما؛ نیز در روز‌های جمعه و شنبه- ۳۰ آبان و اول آذرماه- نمایش “زخمه بر رمل” را اجرا خواهد کرد.

فرزاد حسنی؛ هنرمند و بازیگر سینما و تلویزیون؛ امشب- سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه- در شب “در قاب ماه” در پاسداشت حماسه آفرینی حضرت علی‌اکبر(ع) در خیمه‌ی بزرگ «سوگ چامه‌ها» مقتل خوانی را بر عهده خواهد داشت.

«سوگ چامه‌‌ها» عنوان اجتماع آیینی اصحاب فرهنگ و هنر است که با هدایت و کارگردانی حسین پارسایی در ۱۰ خیمه‌ی برپا شده در برج میلاد برگزار می‌شود.

نقالی، پرده‌خوانی، چاووش‌خوانی، شروه‌خوانی و همچنین اجرای مراسم‌هایی چون فانوس‌گردانی، تشت‌گذاری و گهواره گردانی از جمله برنامه‌هایی دیگر خیمه‌های “سوگ ‌چامه‌ها” است.

برنامه‌های «سوگ چامه‌ها» تا اول آذر ماه هر شب از ساعت ۱۸ تا ۲۲ میزبان عزاداران فرهیخته‌ی حسینی در برج میلاد خواهد بود. ورود برای عموم آزاد است.

https://hoorkhabar.ir/458110کپی شد!
51
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.