خوزستان در هفت ماهه اول سال رتبه دوم صادرات را کسب کرد/ نباید در صادرات و بازرگانی به صورت سنتی عمل کرد

نورالله حسن زاده:استان خوزستان از نظر وزن کالاهای صادراتی در کشور رتبه دوم قرار دارد و از نظر ارزشی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: استان خوزستان از نظر وزن کالاهای صادراتی در کشور رتبه دوم قرار دارد و از نظر ارزشی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

در ۷ ماهه امسال دومیلیون و ۸۱۳ هزار تن کالا به ارزش بیش از ۴ میلیارد دلار از استان صادر شده که این میزان از نظر وزنی ۴۲ درصد و از نظر ارزشی ۸۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: استان خوزستان از نظر وزن کالاهای صادراتی در کشور رتبه دوم و از نظر ارزشی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

حسن‌زاده گزارشی از آمار صادرات به عراق بیان کرد و تصریح‌کرد: همچینن صادرات ما در سال جاری به عراق ۳ میلیارد و ۱۹۷ هزار تن به ارزش بیش از ۸۲۵ میلیون دلار بوده که از نظر وزنی ۴۲ درصد و از نظر ارزشی ۵۸ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی بیان کرد: با توجه به موقعیت و نزدیکی ما به کشور عراق این اعداد ناچیز است و نباید به این اعداد و افزایش نسبت به سال ‌گذشته دلخوش بود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان  توجه به صادرات و تجلیل از صادرکنندگان برتر استان را نشان‌دهنده اهمیت و جایگاه ویژه صادرات دانست گفت: باید به مسائلی مانند تولید داخلی، تولید صادرات‌گر و کیفیت توجه کرد.

حسن زاده تصریح کرد: با اصلاح ساختارها و وجود نگاه استراتژیک و برنامه‌ریزی شده، جایگاه خود را در صادرات پیدا کنیم؛ جایگاه ما در صادرات جایگاه مناسبی نیست.

وی صادرات و تجارت رایک علم خواند و تاکید کرد:باید بتوانیم صادرکننده دانش فنی و تکولوژی نیز باشیم؛ در غیر این صورت کار خاصی نکرده‌ایم و صادرات و تجارت و بازرگانی یک علم است و نمی‌توان به صورت سنتی آن را دنبال کرد.

https://hoorkhabar.ir/457953کپی شد!
50
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.