عراق را قبرستان داعش می‌کنیم/ ایران کاری کرد که فرزندان عراق خود از این کشور دفاع کنند/ امنیت اربعین را با کمک ایران تامین می‌کنیم

حجت‌الاسلام جابر رجبی با بیان اینکه عملیات‌های عصائب در مقابله با داعش هدایت شده بود تاکید کرد: ما داعش را بدون آنکه بداند به جایی هدایت کردیم که خودمان می‌خواستیم و ما به دنبال آن هستیم که عراق را قبرستان داعش کنیم

نشست خبری نماینده گروه مقاومت عصائب‌ از گروه‌های مقاومت عراقی صبح امروز با حضور نمایندگان رسانه‌های خبری در محل خبرگزاری فارس برگزار شد.

حجت‌الاسلام شیخ جابر رجبی نماینده و مسئول رسانه‌ای این گروه مقاومت در ایران در ابتدای این نشست با اشاره به نزدیکی ملت ایران و عراق و ایجاد جنگی ۸ ساله برای بدبین کردن دو ملت به یکدیگر گفت: این جنگ ۸ ساله بازی بود که آمریکا برای ایجاد تفرقه بین دو ملت ایجاد کرد.

وی با اشاره به شرایط منطقه پس از انقلاب ایران گفت: اگر جنگ ایران و عراق پیش نمی‌آمد با حضور چهره‌هایی مانند آیت‌الله خوئی و آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر چه اتفاقی رخ می‌دهد؟؛ آنها می‌خواستند کینه را در دل مردم ایران ایجاد کنند.

رجبی با بیان اینکه ایران و عراق جغرافیای منطقه را تغییر خواهند داد، اظهار داشت: به عقیده من لشکرکشی آمریکا به عراق برای نفت نبود و این یک صحبت دروغ بود و پس از حمله آمریکا به عراق شاهد بودیم که موج بیداری عراق را فرا گرفت و آنها از شکل‌گیری همین موج در عراق می‌ترسیدند.

نماینده گروه عصائب‌ در ایران ادامه داد: آمریکا برای رفتن به عراق نیامده بود ولی چون منفعتی نداشت عراق را ترک کرد و پس از آن جنگ نیابتی علیه عراق آغاز شد زیرا می‌دید اگر این جغرافیا ناامن باشد منطقه ناامن می‌شود.

وی با بیان اینکه اتفاقاتی که در سوریه رخ داد محصول اتفاقاتی بود که سال‌ها در استان الانبار عراق رخ می‌داد گفت: وقتی آمریکایی‌ها وارد عراق شدند طبیعتا با خود موشک کروز، بازوکا و دیگر نیز وارد کردند.

رجبی با تاکید بر اینکه ما داعش را در حد یک اسم هم نمی‌دانیم تصریح کرد:‌حرف ما این است که جغرافیایی که دشمن در نظر دارد به عراق ختم نمی‌شود البته استراتژی ما پیش از این استراتژی ضربه دوم بود یعنی وقتی آنها حمله می‌کردند ما پاسخ می‌دادیم اما پس از این ما استراتژی ضربه اول را دنبال خواهیم کرد؛ آمریکا فکر می‌کند که به شکل یک تریلی در جاده‌ای در حال حرکت است و قدرت مقاومت مثل ژیان است ولی ما به آنها می‌گوییم شاید همین ماشین پر از بمب باشد.

نماینده گروه عصائب در ایران ادامه داد: آمریکا دشمنی‌اش را با ما کنار نخواهد گذاشت و آل‌سعود و همپیمانانش برای منطقه برنامه‌ریزی کردند و پلان‌های مختلفی را در نظر دارند؛ ما به آنها می‌گوییم برای پلان بعدی دیگر اینگونه نمی‌توانند عمل کنند و دشمن بداند که غافلگیر خواهد شد.

وی با اشاره به دلایل حضور گروه‌های مقاومت در مناطق مختلف عراق برای عملیات گفت: ما بدون دعوت به جایی نرفتیم و در برخی شهرها که سنی‌نشین هستند به درخواست مردم در آنجا حضور پیدا کردیم.

رجبی با تاکید بر اینکه ما و ارتش یکدست واحد هستیم اظهار داشت: شما در فیلمی که وجود دارد می‌بیند در یک ستون هم نیروهای ارتش وجود دارد هم نیروهای مقاومت شیعه و سنی.

نماینده گروه عصائب در ایران ادامه داد: ما ۲ سال پیش به عشایر سنی گفتیم حاضریم شما را بدون اسم عصائب آموزش دهیم که برخی از شیوخ سنی پذیرفتند و البته در این میان برخی نیز این مسئله را نپذیرفتند. اگر ما می‌گوییم شبه‌نظامی مقاومت منظورمان تنها شیعه نیست بلکه اهل سنت هم در این میدان حضور دارند.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر ادعای پژاک درباره آزادسازی برخی از بخش‌های خاک عراق گفت: ما هم اکنون دشمن واحدی داریم ولی تنها می‌گویم شما نقشه عراق را ببیند که داعش از کجا و از کدام نواحی توانست به موصل برسد، این را بدانید که موصل را داعش  سرنگون نکرد بلکه خیانت سرنگون کرد.

وی با تاکید بر اینکه داعش در آزاد سازی اربیل از مقاومت ضربه خورد نه از ائتلاف آمریکایی ضدداعش تصریح کرد: زمانی که کردستان عراق در معرض سکوت قرار داشت ائتلاف ضدداعش کجا بود؟ مقامات ائتلاف بگویند وقتی اربیل داشت سقوط می‌کرد ائتلاف چه فعالیتی می‌کرد.

رجبی با اشاره به برخی ادعاها مبنی بر آموزش نیروهای کرد از سوی ائتلاف ضدداعش گفت: شاید آموزش‌هایی از سوی ائتلاف داده شده باشد ولی حرف ما این است که چه کسانی ارمروز در میدان هستند؛ البته ما نیروهای پیشمرگه را قبول داریم و با آنها دوست هستیم.

وی درباره نقش پژاک در تحولات اخیر عراق نیز تصریح کرد: پژاک مانندن یک لاشخور در موضوع داعش عمل کرد و ما به آنها می‌گوییم اگر قدرت داشتند مخازن سلاح خود را به داعش نمی‌دادند.

نماینده گروه عصائب در ایران در پاسخ به سؤالی نقش حاج قاسم سلیمانی در تحولات اخیر گفت: شما برای سردار قاسم سلیمانی در ایران نقشی را در جایگاه فرمانده سپاه قدس قائل هستید اما ایشان در عراق با سمت دیگری حضور دارند.

وی با بیان اینکه کشور عراق نیز دارای بزرگانی است اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی به اعتراف دشمنان خود مشورت‌های تعیین کننده‌ای در حوزه میدانی ارائه داده است.

رجبی ادامه داد: به عقیده من اینکه بگوییم نقش حاج‌قاسم عملیات نظامی با توپ و تانک بوده در واقع کوچک کردن نقش ایشان است؛ حاج قاسم سلیمانی در وحدت بخشی بین نیروهای انقلابی تاثیر فراوانی داشته است.

وی ادامه داد: چیزی که نمی‌توان آن را توضیح داد این است که برخی سعی دارند با برجسته‌ کردن نقش حاج‌قاسم سلیمانی در عراق نقش گروه‌های مقاومت را کمرنگ کنند.

نماینده گروه عصائب در ایران با بیان اینکه ایران توانست کاری کند که مردم غزه خودشان از غزه دفاع کنند، گفت: در عراق نیز ایران کاری کرد که بچه‌های عراق از عراق دفاع کنند.

رجبی ادامه داد:‌نقش حاج‌قاسم در عراق فکری و مشورتی است و اینکه در اطراف ایشان وحدت گروه‌های مقاومت حفظ شود؛ ضمن آنکه اماکن مقدس عراق برای همه اهمیت دارد و حاج‌قاسم به همین دلیل در عراق حاضر شدند.

نماینده گروه عصائب در ایران در پاسخ به سؤال دیگری درباره نقش کلی ایران در مبارزه با تروریست در منطقه گفت: شما می‌بینید در اوایل آغاز جنگ در سوریه رهبر ایران در مقابل آن موضع گرفت و شاید برخی می‌گفتند این موضع‌گیری اشتباه بود زیرا هنوز هیچ چیزی معلوم نبود.

وی با اشاره به تفاوت‌های منفعت‌طلبی و حق‌طلبی در استراتژی‌های مختلف اظهار داشت: رهبری فرمودند گروه‌های حاضر در سوریه تروریست هستند و تا الان بر همین موضع‌اند و مثل آمریکا عمل نکردند که ابتدا آنها را گروه‌های آزادیبخش خواند و بعد گفت اینها تروریستند.

رجبی با بیان اینکه ایران یک خط مستقیم دارد و به شکل یک نظام عمل می‌کند افزود: ایران یک تفکر است و این خط تفکرش این بوده که باید حق‌طلب باشد.

وی با تاکید بر اینکه ما تروریست‌ها را به عنوان نمایندگان آمریکا قلمداد می‌کنیم، تصریح کرد: داعش در واقع تروریست‌هایی به معنای اجیر شده‌اند.

نماینده گروه عصائب در ایران با تشریح اهمیت عراق برای نظام ایران اظهار داشت: با توجه به اهمیت عراق برای ایران و همینطور تعهد به این کشور، ایران به ماجرای عراق ورود پیدا کرد و هم اکنون نیز هلال‌احمر ایران و گروه‌های پزشکی مختلف در عراق در حال خدمت هستند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نظر مردم عراق درباره ایران اظهار داشت: برخی همیشه خواسته‌اند از ایران برای عراق یک دشمن بسازند ولی مردم عراق می‌بینند که در سختی‌ها چه کسی و با چه هدفی به کمک آنها می‌آیند.

رجبی تصریح کرد:‌بدنه مردم عراق هیچ تفاوتی بین خود و مردم ایران قائل نیستند.

نماینده گروه عصائب در ایران در پاسخ به سؤالی درباره تشریح وضعیت فعلی عراق و میزان پیروزی نیروهای مقاومت گفت: داعش برخلاف تبلیغاتی که انجام می‌دهد تا کنون استراتژی بزن و در رو را دنبال کرده است؛ به عنوان مثال آنها هیچگاه در جاده سامرا به بغداد حضور نداشته‌اند ولی عملیات کرده و پس از آن فرار می‌کردند.

وی با بیان اینکه عملیات‌های عصائب در مقابله با داعش هدایت شده بود اظهار داشت: ما داعش را بدون آنکه بداند به جایی هدایت کردیم که خودمان می‌خواستیم و ما به دنبال این نیستیم که داعش را از عراق بیرون کنیم بلکه می‌خواهیم عراق را قبرستان داعش کنیم.

نماینده گروه عصائب در ایران، ادامه داد: ما اگر قصد بیرون کردن داعش از عراق را داشته باشیم سؤال اینجاست که این گروه قرار است به کجا برود؟ آیا قرار است این گروه را به سمت لبنان که کشور دوست ماست بفرستیم.

رجبی با اشاره به ویژگی‌های مقاومت در منطقه‌ای مانند جرف الصخر  گفت: امریکا در زمان حمله به عراق حتی نتوانست وارد جرف الصخر شود و جرأت نداشت سران القاعده را که در این منطقه حضور داشتند دستگر کند اما ما یک صبح تا ظهر توانستیم این منطقه را تسخیر کنیم؛ البته چهار ماه عملیات شناسایی در این منطقه انجام شد و ما تنها در عملیات آزادسازی جرف‌الصخر یک شهید دادیم.

وی ادامه داد: ما داریم این گروه را بدون آنکه بداند به جایی که می‌خواهیم هدایت می‌کنیم و به دنبال نابودی داعش هستیم.

نماینده گروه عصائب در ایران، در پاسخ به سؤال دیگری درباره لیست منتشر شده از سوی امارات در مورد گروه‌های تروریستی و اسم بردن از عصائب به عنوان یک گروه تروریستی، گفت: امارات نقشی در منطقه ندارد و حتی هم‌اکنون نقش اقتصادی خود را نیز از دست داده است؛ هرچه این لیست‌ها تنومندتر باشد برای ما افتخار است و اگر اسم ما در لیست دوستان امارات قرار داشت باید به خود شک می‌کردیم.

وی اقدامات گروه‌های مقاومت نظیر عصائب‌ و کتائب حزب‌الله را با هماهنگی دولت عراق عنوان کرد و افزود: عصائب عملیات‌های خود را با ارتش عراق هماهنگ می‌کند و ما به درخواست دولت عراق و تصویب پارلمان وارد عمل شدیم.

رجبی با بیان اینکه گروه‌های مقاومت با تأئید مرجعیت وارد عمل شدند گفت: به امارات می‌گوییم که بی‌آبرویی خود را بیشتر نکند و البته ما این رفتار امارات را در عملیات‌های ضرب اولی خود لحاظ خواهیم کرد؛ امارات با این اقدام در بازی آل سعود و آمریکا می‌خواهد برای خود یارگیری کند.

نماینده گروه عصائب در ایران، در پاسخ به سؤالی درباره مرکز فرماندهی عملیات‌های مقاومت، گفت: ما وقتی پیروز می‌شویم که فرماندهی ما واحد باشد و شما می‌بینید که داعش پس از عملیات در موصل عملیات موفقیت‌آمیز دیگری نداشته است؛‌ ضمن اینکه در شناسایی‌هایی که انجام می‌شود از همه گروه‌ها حضور دارند.

رجبی اضافه کرد: شما گروه‌های مقاومت را مانند یک ارتش تصور کنید که تا به حال در میدان هیچ تناقضی بین نیروهای مقاومت پیش نیامده است.

وی در پاسخ به سؤال دیگری درباره نقش گروه عصائب‌ در سوریه گفت: ما در سوریه پیش از حزب‌الله وارد عمل شدیم و دنبال این بودیم که داعش را در همان سوریه زمین‌گیر کنیم.

نماینده گروه عصائب در ایران، با بیان اینکه نقش عصائب در سوریه حفاظت از کمربند دمشق و حرم‌های مطهر است، اظهار داشت: داعش می‌خواست در سوریه کار را ضربتی انجام دهد و قصد داشت با حرم مطهر حضرت زینب(س) کاری کند که شیعه دیگر نتواند سر خود را بالا بگیرد اما ما طی چند روز ۳۰۰ شهید را در منطقه زینبیه تقدیم کردیم.

وی ادامه داد: ما حدود ۱۸ عملیات برای پاکسازی منطقه زینبیه انجام دادیم و پس از پاکسازی این منطقه به کمربند دمشق رفتیم و دوشادوش برادران خود در حزب‌الله لبنان جنگیدیم.

رجبی ادامه داد: دشمنان دیگر نمی‌توانند بگویند که در سوریه جنگ شیعه و سنی در جریان است بلکه در سوریه جنگ انسانیت و توحش در حال رخ دادن بود.

نماینده گروه عصائب در ایران، با بیان اینکه غربی‌ها طی ۱۰ سال اخیر فیلم‌های خون‌آشام و قطع دست و اعضاء را در خانه‌های مردم جهان به نمایش گذاشتند تا همین اقدامات به صورت واقعی در سوریه عادی شود، گفت: قرار بود سوریه پایگاه توحش شود.

وی با اشاره به اقدامات تروریست‌ها و مطرح کردن موضوع بشاراسد برای جنگ‌افروزی در سوریه گفت: ما از آقای اسد حمایت می‌کنیم اما شاید ایشان هم اشتباهاتی داشته باشد ولی مردم سوریه در یک انتخابات آزاد به او رأی داده‌اند و هم‌آکنون حفظ سوریه به همراه اسد نیاز است. البته شاید مردم سوریه بعداً فرد دیگری را به عنوان رئیس‌جمهور خود انتخاب کنند.

رجبی برنامه‌ریزی گسترده گروهک داعش را برای انتقام‌گیری از شیعیان و مسلمانان مورد اشاره قرار داد و گفت: اعضای داعش در اردوگاه یرموک تمثالی از یزید را درست کرده بودند که پس از حمله به حرم حضرت زینب آنجا را تخریب کرده این تمثال را به جای آن قرار دهند؛‌ البته موضوع شخص یزید که سال‌ها پیش به درک رفته نیست بلکه موضوع تفکر حسینی و تفکر یزیدی است.

وی با اشاره به تجهیزات به دست آمده از نیروهای داعش گفت: این تجهیزات نشان می‌دهد که داعش از قبل برنامه داشته و تجهیزات را تهیه کرده بوده است؛ ما اگر شاهرگ آمریکا را در تسلیح داعش نمی‌بریدیم هم‌اکنون آنها را همه نوع سلاحی را داشتند.

وی ادامه داد: ما باید از انتقال سلاح از سوی غربی‌ها و آمریکا به داعش جلوگیری کنیم.

نماینده گروه عصائب در ایران، کمک‌های مالی و تسلیحاتی آمریکا و غرب به این گروهک تروریستی را یادآور شد و اظهار داشت:‌ داعش روزی ۱۰۰۰دلار به نیروهایش به صورت نقد می‌دهد؛ باید پرسید که این پول‌ها از کجا به دست داعش می‌رسد.

رجبی ائتلاف ضد داعش را مفهومی نامعلوم خواند و گفت: باید این سوال را مطرح کرد که آیا این ائتلاف ضد داعش است یا حامی داعش؟ در چندین عملیات از جمله عملیات جفرالنصر ما به آمریکا اعلام کردیم اگر حضور پیدا کنید ما شما را هم هدف قرار می‌دهیم. دلیل این مسئله این بوده که ائتلاف تحت رهبری آمریکا در هر عملیاتی که حضور پیدا کرده نیروهای مقاومت را در آستانه پیروزی هدف قرار داده. این در حالی است که آنها ادعا دارند که نقطه‌زنی می‌کنند.

وی با بیان اینکه به نظر من ابوبکر البغدادی در عراق حضور ندارد و اخبار منتشر شده درباره زخمی‌ شدن وی یک عملیات روانی است تاکید کرد: نقش اصلی آمریکا در حمایت از داعش، تضعیف دولت عراق است، تا زمانی که آمریکا باشد داعش هم وجود خواهد داشت. برخی گروه‌های مقاومت اعلام کرده‌اند که با ورود آمریکا ما از مناطق درگیری عقب‌نشینی می‌کنیم اما ما به عنوان گروه عصائب اعلام می‌کنیم که ما سلاحمان را در چنین شرایطی به دو طرف می‌گیریم یکی را به سوی داعش و دیگری را به سوی آمریکا چون اشغالگر، اشغالگر است.

رجبی با بیان اینکه آمریکا یک روز القاعده را وارد میدان کرد و امروز داعش را اما هدفش یک چیز است و آن تبدیل عراق به سرزمین سوخته و نابود کردن زیرساخت‌ها است اظهار داشت:  از سال ۱۹۹۰ این اقدام آغاز و تاکنون ادامه دارد، در جنگ عراق و کویت آمریکا می‌توانست به راحتی نیروهای صدام را به عقب براند ولی زیرساخت‌های عراق را تخریب کرد. دلیل دنبال کردن این استراتژی این است که آمریکا از تبدیل شدن عراق به ایرانی جدید هراس دارد.

نماینده گروه  مقاومت صائب با تاکید بر این مطلب که با نیروهای پیش‌مرگ تبادل نیرو و اطلاعات داریم خاطرنشان کرد:  کردها تصمیم درست را در زمان درست برای مبارزه کردن با داعش گرفتند و به خوبی می‌دانند که چه کسانی در چه زمانی به آنها کمک کردند. دشمن به دنبال تجزیه عراق و سوریه است اما اگر عراق خود را به عنوان یک بدن و یک کل قبول کند و حول مرجعیت جمع شود، می‌تواند از این بازی خطرناک ساخته شده توسط دشمن خارج شود و طرح تجزیه را به شکست بکشاند.

وی ادامه داد: در ایران بسیاری برای حضور در جنگ با تروریسم اعلام آمادگی کردند اما این را باید بگویم که جنگ تنها نیاز به اسلحه ندارد، مگر داعش چند جا را با اسلحه گرفته است؟ داعش با توهم قدرت و با فیلم‌های سر بریدن افراد دست بسته ، می خواهد خود را قدرتمند نشان ‌دهد.

رجبی با اشاره به آوارگان عراقی گفت: ما اکنون در عراق میلیون‌ها آواره داریم که نیاز به کمک دارند، خانواده قربانیان جنگ نیاز به حمایت مالی و معنوی دارند، علی‌رغم کمک‌های دولت ایران متاسفانه کمکی مردمی از سوی یک مسجد برای مردم عراق جمع نشده است.

وی در پایان اظهار داشت: دشمن امروز عراق باطل مطلق است و همه آنچه که در عراق در جریان است در راستای مهدویت است، و هر جا که داعش به آنجا می‌رود در راستای این مسئله قابل تحلیل است.

وی در پایان پیاده روی اربعین را یک رژه بزرگ نظامی زیر پرچم امام حسین خواند و گفت:‌ گروه‌های مقاومت عراق با کمک ایران امنیت عراق را تامین می‌کنند.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930827000564#sthash.mOnIE2bY.dpuf

https://hoorkhabar.ir/457884کپی شد!
172
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.