افتتاح چهلمین کتابخانه عمومی روستایی در خوزستان

چهلمین کتابخانه عمومی روستایی در استان خوزستان همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی افتتاح شد.

ظهر امروز آئین افتتاح کتابخانه عمومی شهدای عنبر در بخش عنبر شهرستان مسجدسلیمان با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، فرماندار مسجدسلیمان، مسئولان استانی و شهرستانی، اصحاب رسانه و عموم مردم منطقه برگزار شد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان در آئین افتتاح این کتابخانه اظهار کرد: در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی مدیریت جهادی قرار داریم و ضروری است به مسائل فرهنگی تمام نقاط کشور و به‌ویژه روستاها نگاه دقیق و عمیقی داشته باشیم.

منصور کوهی رستمی افزود: فرهنگ، محوری‌‌ترین برگ هویتی یک ملت محسوب می‌شود و یکی از راه‌های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب، کتاب‌خوانی و ترویج مطالعه در جامعه، خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.

وی خاطرنشان کرد: امروز مصادف با دومین روز بیست و دومین دوره هفته کتاب استان در روستای عنبر شهرستان مسجدسلیمان، چهلمین کتابخانه عمومی روستایی استان و دویست و بیستمین کتابخانه عمومی استان خوزستان را افتتاح خواهیم کرد.

سرپرست این اداره کل گفت: این کتابخانه به مساحت ۳۱۰ مترمربع و زیربنای ۱۴۰ مترمربع توسط هیئت امنای مسجد صاحب‌الزمان(عج) به نهاد کتابخانه‌های عمومی واگذار و توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تجهیز شده است.

کوهی رستمی در پایان تاکید کرد: با توجه به فقدان کتابخانه و مرکز فرهنگی در این روستا و همچنین نزدیکی به روستاهای همجوار، این کتابخانه می‌تواند در راستای ارتقای فرهنگ کتاب، کتابخوانی و تقویت فرهنگ عمومی منطقه موثر واقع شود.

https://hoorkhabar.ir/454435کپی شد!
98
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.