۴۰۰ تن از عناصر داعش در عملیات جرف الصخر بازداشت شدند/ آزادسازی فلوجه و تکریت نزدیک است

دبیر‌کل حزب‌الله عراق با اشاره به اینکه دستگیری چهارصد تن از عناصر داعش در جرف الصخر به پیشروی‌های نیروهای امنیتی در دیگر مناطق کمک می‌کند، گفت: آزادسازی فلوجه و تکریت نزدیک است.

«حسین الرماحی» دبیرکل گردان‌های «حزب الله -الثائرون» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: پیروزی‌هایی که نیروهای امنیتی، بسیج مردمی و گروه‌های مقاومت در عراق تاکنون در سرکوب داعش محقق کردند در دیگر مناطق تحت اشغال این گروه تروریستی تکرار خواهد شد و تاکتیک‌های آزادسازی جرف الصخر در دیگر مناطق البته با تغییراتی متناسب با وضعیت هر محیط اجرا می‌شود.

الرماحی گفت: ساز و کاری که برای آزادسازی جرف الصخر (در شمال استان بابل بین شهرهای بغداد و کربلا) به کار گرفته شد صد در صد موفقیت آمیز بود به همین دلیل با همین تاکتیک به مبارزه با داعشی‌ها در دیگر مناطق خواهیم رفت.

دبیرکل حزب الله عراق گفت: گروه‌های مسلح مقاومت شامل مبارزان حزب الله، گردان‌های اهل الحق، گردان‌های السلام و سازمان بدر دو نقطه دیگری را که تعدادی معدودی شمار عناصر داعش در آنجا باقی مانده بود، کاملا پاکسازی کرده و تحت کنترل خود گرفتند.

الرماحی افزود: موفقیت و پیروزی در جرف الصخر بر اساس نخست، رویکردهای نظامی کلی که در همه عراق اتخاذ شده و دوم تاکتیک خاص مطابق با شرایط این منطقه محقق شد و این پیروزی مطمئنا برای دیگر مناطق هم در راه است.

دبیرکل جنبش حزب الله گفت: با آغاز عملیات نظامی در جرف الصخر ۴۰۰ داعشی تسلیم شدند که اکنون نزد دستگاه امنیتی عراق در بازداشت و تحت بازجویی هستند.

الرماحی با اعلام اینکه عملیات پیشروی مبارزان حزب الله علیه تروریست‌های داعش در فلوجه و تکریت است، گفت: ما در حال ارزیابی اوضاع هستیم تا مشخص کنیم کدام یک از این دو شهر برای غافلگیر کردن عناصر داعش اولویت دارند تا آنها از زمان حمله مطلع نبوده و غافلگیر شوند.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: نیروهای امنیتی و بسیج مردمی عراق در مناطق نزدیک به موصل مستقر هستند و در سامرا به سمت تکریت هم پیشروی‌هایی داشته‌اند.

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930810000215#sthash.NVeRSNsj.dpuf

https://hoorkhabar.ir/432484کپی شد!
40
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.