ضرورتی ندارد رئیس‌جمهور به نمایندگان گوشه و کنایه بزند/ دولت از مجلس ارزیابی کافی ندارد

نماینده مردم تهران یک علت رأی نیاوردن نیلی‌احمدآبادی را رفتار دولت دانست و گفت: ضرورتی ندارد رئیس‌جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند؛ چرا که در رأی مجلس تأثیر می‌‌گذارد و اگر روابط دو قوه خوب بود، همین گزینه می‌توانست رأی اعتماد بگیرد.

علی مطهری نماینده مردم تهران امروز چهارشنبه پس از اتمام صحن علنی در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوالی درباره علت عدم رأی اعتماد نمایندگان به وزیر پیشنهادی علوم،‌ گفت:‌ مجلس حساسیت بیش از حد بر روی مسائل سال ۸۸ دارد و دولت هم ارتباط کاملی با نمایندگان حتی حامیان خود در مجلس ندارد.

وی با اشاره به اینکه وزیر روز یکشنبه معرفی شد و چهارشنبه هم جلسه رأی اعتماد برگزار شد، افزود: در این سه روز فرصت برای رایزنی اندک بود و پیش‌بینی می‌شد چنین نتیجه‌ای حاصل شود.

مطهری رفتار دولت را یکی دیگر از علل رأی نیاوردن نیلی‌احمدآبادی خواند و گفت: ضرورتی ندارد رئیس جمهور به مجلس گوشه و کنایه بزند. چرا که در رأی مجلس تأثیر می‌‌گذارد و اگر روابط دو قوه خوب بود همین گزینه می‌توانست رأی اعتماد بگیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره سیاسی بودن رأی نمایندگان خاطرنشان کرد: به هر حال نمایندگان بررسی‌های خود را انجام می‌دهند و نمی‌توان گفت که اعمال نظر سیاسی انجام دادند.

نماینده مردم تهران در مجلس رأی عدم اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم را به ضرر دولت، مجلس و نیز کل کشور خواند و ادامه داد: یکی از اشکالات دولت در معرفی وزرا عدم ارزیابی کافی از فضای مجلس است.

وی با رد تأثیرگذاری نمایندگان عضو جبهه پایداری بر روی رأی نمایندگان تصریح کرد: هر نماینده خود مستقلا تصمیم می‌‌گیرد و هر گزینه‌ای که قوی باشد قطعا از نمایندگان رأی اعتماد می‌گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس حساسیت زیاد بر روی مسائل سال ۸۸ را بر روی رأی نمایندگان تأثیرگذار خواند و اظهار داشت: مثلا این نامه اساتید به مقام معظم رهبری در سال ۸۸ نامه خوبی بود که به منظور تظلم و دادخواهی صورت گرفته بود و خود رهبری هم از حوادث دانشگاه ناراحت بودند و فرمودند که دل انسان از این حوادث خون می‌شود.

مطهری تأکید کرد: این نقطه مثبت آقای نیلی‌احمدآبادی بود اما نمایندگان مخالف این را به عنوان یک جرم برای او تلقی کردند.

مطهری در پایان گفت:‌به نظر می‌رسد بیشتر حساسیت‌های نمایندگان جناحی است.

https://hoorkhabar.ir/428721کپی شد!
106
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.