کنترل سلامت مسافران و رانندگان عراقی در مرزهای خوزستان

سرپرست مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت خوزستان از آماده‌باش پایگاه بهداشتی مرزی استان و کنترل سلامت مسافران، رانندگان و زائران عراقی که به ایران سفر می‌کنند، خبر داد.

 

همایون امیری  اظهار کرد: بر اساس مقررات بهداشتی بین‌المللی، کلیه کشورها در مبادی مرزی خود، پایگاه سلامت مستقر می‌کنند. در این راستا، مرکز بهداشت خوزستان نیز در مرز با کشور عراق در چذابه و شلمچه که پر رفت و آمدترین مرز میان دو کشور است، پایگاه بهداشتی مستقر دارد.

وی افزود: پایگاه‌های بهداشتی مرزی با هدف پیشگیری هر چه سریع‌تر از ورود بیماری‌های خاص و واگیردار به خاک ایران از سوی مسافران کشورهای همسایه و به ویژه کشور عراق فعالیت می‌کنند.

سرپرست مدیریت پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: استقرار این پایگاه لازم و یکی از قوانین جهانی محسوب می‌شود.

امیری با اشاره به تردد زائران و رانندگان کامیون‌ها و تانکرهای عراقی از مرزهای چذابه و شلمچه به خوزستان، تصریح کرد: کادر پزشکی مستقر در پایگاه‌های مرزی چذابه و شلمچه، نمونه‌برداری از مسافران تبعه کشور همسایه، انجام آزمایش‌های مختلف و تشخیص هر چه سریع‌تر بیماری‌های خاص را بر عهده دارند و در صورت شناسایی ناقل هر گونه بیماری، مسافر به کشور خود ارجاع خواهد شد.

 

https://hoorkhabar.ir/420192کپی شد!
28
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.