تولید سالانه ۱۳۶ هزار میلیارد ریال محصولات کشاورزی در خوزستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ارزش سالانه محصولات کشاورزی استان با توان تولید ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، ۱۳۶ هزار میلیارد ریال است.

کیخسرو چنگلوایی ظهر امروز در نشست اعضای کارگروه پژوهش، فناوری و تحول اداری خوزستان اظهار کرد: هم‌اینک با وجود اینکه میزان تبخیر آب در خوزستان ۸.۵ برابر میزان بارندگی‌هاست اما ۴۸۷ هزار هکتار شبکه‌های آبیاری و زهکشی اصلی در این استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه از مجموع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار اراضی پایاب سدهای کشور یک میلیون و ۲۵۰ هزار هکتار در این استان قرار دارد افزود: بیشترین توان توسعه بخش کشاورزی کشور در این استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان اضافه کرد: هم‌اکنون بیشترین حجم فعالیت‌های آب و خاک کشور در استان خوزستان درحال انجام است که نتایج کمی و کیفی آن را در آینده در کشاورزی خوزستان خواهیم دید.

چنگلوایی در پایان با بیان اینکه ارزش سالانه محصولات کشاورزی استان با توان تولید ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تن، ۱۳۶ هزار میلیارد ریال است، عنوان کرد: از این حیث فعالیت مراکز تحقیقاتی و به فعلیت رساندن توانمندی‌های موجود در این زمینه اجتناب‌ناپذیر است.

https://hoorkhabar.ir/415283کپی شد!
126
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.