جاده‌های کدام استان‌ها بوی مرگ می‌دهند؟

نگاهی به آمار منتشر شده از سوی پزشکی قانونی در ارتباط با تلفات حوادث رانندگی، مشخص می‌کند که جاده‌های مرگبار کشور در استان فارس بیشترین قربانی را می‌گیرند.

آمار تفکیکی تلفات حوادث رانندگی از سوی پزشکی قانونی منتشر شد.

بر اساس این گزارش می‌توان دریافت که جاده‌های کدام استان‌های کشور بوی مرگ می‌دهند و بیشترین تلفات مخصوص کدام استان است.

به گزارش فارس، در مجموع ۷ هزار و ۴۸۹ نفر جان خود را در حوادث رانندگی ۵ ماه نخست امسال از دست داده‌اند که از این تعداد ۵ هزار  ۷۷۹ نفر مرد و هزار و ۷۱۰ نفر زن بوده‌اند.

اما با نگاهی به آمار تفکیکی منتشر شده می‌توانیم متوجه شویم که جاده‌های استان فارس، به مانند گذشته همچنان بوی مرگ می‌دهد و بیشترین تلفات را به خود اختصاص می‌دهد.

۵۰۹ مرد و ۱۴۱ زن در جاده‌های استان فارس جان خود را از دست داده‌اند، که این بیشترین تلفات رانندگی در یک استان محسوب می‌شود.

در حالی امسال ۶۵۰ نفر طی ۵ ماه ابتدایی سال جان خود را در جاده‌های استان فارس از دست داده‌اند که این مقدار در مدت مشابه سال گذشته ۶۸۸۵ نفر بوده است.

در این میان جاده‌های واقع در استان خراسان رضوی نیز با افزایش ۵ نفری نسبت به سال گذشته و با ۵۸۰ مورد مرگ در جاده‌ها، جایگاه دوم را به خود اختصاص می‌دهد.

کشته‌های تهران نیز به مانند خراسان رضوی با افزایش روبرو بوده و با افزایش ۵ نفری نسبت به سال گذشته امسال با ۵۵۸ کشته رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

بعد از این ۳ استان، استان‌های اصفهان و آذربایجان شرقی با اختلاف فاحش بیشترین قربانیان را در جاده‌های کشور می‌گیرند.

بنابر این میتوان گفت که جاده‌های استان‌های فارس، خراسان رضوی، تهران، اصفهان و آذربایجان شرقی بیشترین تلفات جاده‌ای و حوادث رانندگی را به خود اختصاص می‌دهند.

منبع : فارس

https://hoorkhabar.ir/411571کپی شد!
102
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.