تعداد بیکاران کشور ۲٫۲ میلیون نفر است/ ایجاد ۴۰۰ هزار شغل جدید در تابستان

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور با بیان اینکه تابستان اسمال ۴۰۰ هزار شغل جدید در کشور ایجاد شد، گفت: ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور وجود دارد.

محمدباقر نوبخت صبح امروز در اجتماع قشرهای مختلف مردم بناب در مصلای اعظم با اشاره به کاهش قیمت نفت که در نتیجه تحریم‌ها علیه این کشور است، اظهار داشت: تولید روزانه نفت در کشورمان ۴ میلیون بشکه است که به دلیل تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرده‌اند، درآمدهای نفتی کشور تقلیل پیدا کرده است.

پرداخت ۲۴ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی در سال‌جاری

معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال به صورت سرجمع ۲۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمرانی در کشور سرمایه‌گذاری شده است، ادامه داد: میزان سرمایه‌گذاری در طرح‌های عمرانی کشور امسال نسبت به سال قبل ۱۲٫۵ برابر افزایش یافته است.

نوبخت با اشاره به اینکه ۱۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در دولت یازدهم که ۵۹ درصد آن مربوط به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی متوقف شده بود، پرداخت شده است، بیان کرد: به همین دلیل رشد سرمایه‌گذاری نسبت به سال گذشته ۵٫۷ درصد رشد داشته است.

تعداد بیکاران کشور ۲٫۲میلیون نفر اعلام شد

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور سپس از وجود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور خبر داد و عنوان کرد: دولت با تمام توان خود در تلاش است که با ایجاد زمینه‌های اشتغال در جهت جذب بیکاران قدم بردارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه این دولت از همان ابتدا با مشکلاتی که دشمنان نظام ایجاد کرده بودند، رو به رو شد؛ یادآور شد: زورگویی‌های بین‌المللی سبب شده بود که تولید نفت خام از ۴ میلیون بشکه به یک میلیون بشکه کاهش یابد، به همین دلیل شخصی که مردم انتخاب کردند، با یک چهارم منابعی که جمهوری اسلامی توان استفاده از آنها را داشت، کار را آغاز کرد.

ایجاد ۴۰۰ هزار شغل جدید در تابستان امسال در کشور

این مقام عالی رتبه دولتی با اشاره به ایجاد ۴۰۰ هزار شغل جدید در تابستان امسال، تصریح کرد: امروز تورم از ۴۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته، اما سئوال مردم این است که چرا اجناس گران‌تر شده‌اند؟!

نوبخت اضافه کرد: باید گفت که کاهش تورم به معنای کاهش قیمت‌ها نیست، بلکه رشد قیمت‌ها با سرعت کمتری صورت می‌گیرد، وگرنه دولت مدعی نیست که قیمت‌ها را کاهش داده است، از این رو نخستین اقدام این بوده که تب بیماری اقتصادی را که ۴۰ درجه بوده، پایین بیاورد و به غیر از مسائل درمانی چیز دیگری را نتوانسته‌ایم ارزان کنیم که در این خصوص دولت ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای بخش درمان تخصیص داده است.

ساخت ۳۰۰ هزار خانه برای مزدوجین / پرداخت یک هزار و ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات به مسکن

سخنگوی دولت از برنامه دولت برای ساخت هر سال ۳۰۰ هزار واحد مسکونی برای مزدوجین خبر داد و متذکر شد: دولت هر سال یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این بخش تسهیلات پرداخت خواهد کرد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی نیز پیش از سخنان معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ضمن خیرمقدم به وی و هیئت همراه، با اشاره به وجود واحدهای تولیدی و صنعتی در این شهرستان به سبب تلاشگر بودن مردمانش و فعالیت جمعی از سرمایه‌گذاران، بیان داشت: مردم این شهرستان هم‌اکنون برای اداره واحدهای تولیدی خود با مشکل جدی مواجه هستند.

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی با اشاره به کمبود سرمایه در گردش در واحدهای تولیدی شهرستان به خصوص واحدهای تولیدی کوچک بر لزوم حمایت جدی دولت از این واحدهای تولیدی تأکید کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان از ارائه لایحه خروج از رکود توسط دولت به مجلس خبر داد و اظهار امیدواری کرد: دولت گام‌های لازم را در خصوص تأمین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی بردارد.

منبع : فارس

https://hoorkhabar.ir/409171کپی شد!
61
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.