بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان درپی درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان به مناسبت درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، بیانیه‌ای را صادر و از عموم مردم اهواز جهت حضور در مراسم یادبود آن عالم مجاهد که روز شنبه در این شهرستان برگزار می‌شود، دعوت کرد.

 متن این بیانیه در زیر آمده‌است:

انا لله و انا الیه راجعون

اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء

ارتحال جانسوز عالم عامل، ربانی وارسته، استاد کامل، فقیه بصیر و یار دیرین امام و رهبری و مجاهد بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله مرحوم حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی(رحمت الله علیه)، موجی از اندوه و غم را، در قلوب میلیون ها عاشق خاندان اهل بیت، دوستداران انقلاب اسلامی و مستفیضان از نفس گرم خود به وجود آورد و ایران را در آستانۀ فرارسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله  الحسین(علیه‌السلام)، غرق در عزا و ماتم کرده و سوگ نشاند.

ایشان حقیقتاً یاوری صدیق برای نظام و رهبری و انقلاب بودند  و خدمات کم نظیر و بعضا بی نظیر به انقلاب و کشور در مقاطع حساس و بحرانی مختلف داشتند. بدون تردید خدمات این یار سفرکرده از اذهان ملت فهیم و رشید ایران، هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

آیت‌الله مهدوی‌کنی تکیه‌گاهی استوار و استوانه ای عظیم برای نیروهای دلبسته به انقلاب و امام(ره) و رهبری بودند که قطعا از این به بعد، نبود این بزرگوار بیش از پیش در میان انقلابیون و مردم متعهد و متدین محسوس خواهد بود.

مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی یکی از نمادهای حقیقی اسلام فقاهتی و اسلام ناب محمدی«صلی الله علیه و آله و سلم» و مدنظر و مورد تائید حضرت امام خمینی«رحمت الله علیه» بودند.

اخلاص، ساده‌زیستی، فداکاری، عشق به امام و شهدا و ولایتمداری و تبعیت ایشان از ولایت مطلقه فقیه و  مقام معظم رهبری کاملاً در وجود ذی قیمت و مبارک ایشان متبلور و مشهود بود.

آیت‌الله مهدوی‌کنی در اندیشه ساخت تمدن بزرگ اسلامی و برقراری حاکمیت اسلام و عدالت و آزادی در ایران اسلامی، مقابله با جریان‌های سلطه و استکبار جهانی و تلاش برای تحقق منویات امام(ره) و ارتقای رشد و تعالی مردم، خدومی صادق و پدری سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر برای ملت بودند.

ایشان، شخصیت روحانی باتقوا و سرشار از معنویت بود و در مورد انقلاب، آینده‌نگری می‌کرد و رشد و تعالی حوزه‌های علمیه و معنویت و عدالت عمومی، همواره در منویات و برنامه‌هایشان موجود  و محرز بود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خوزستان ضمن تسلیت رحلت جانگداز این فقیه بصیر، به ساحت قدسی حضرت ولی الله الاعظم«عجل الله تعالی فرجه الشریف»، مقام معظم رهبری«مد ظله العالی»، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، شاگردان آن عالم ربانی، بیت شریف و اخوی معظمشان حضرت آیت‌الله باقری‌کنی و امت بزرگ اسلامی، از  ملت فهیم و قدرشناس شهرستان اهواز درخواست می‌نماید تا با حضور در مراسم یادبود آن عالم مجاهد که در روز شنبه(۳ آبان‌ماه) از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در مسجد اعظم شهرستان اهواز واقع در بزرگراه آیت‌الله بهبهانی(ره) و از طرف نمایندگان مجلس در خبرگان رهبری خوزستان برگزار می‌شود، ضمن دعا برای علو درجات ایشان و تسلی خاطر بازماندگان، از خدمات شایسته و گسترده و ارزشمند ایشان تجلیل و قدردانی نمایند.

https://hoorkhabar.ir/407760کپی شد!
128
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.