شمار کشته‌های سقوط اتوبوس ۱۸ تن شد/ ۵ تن از مجروحان در ICU + عکس

سقوط اتوبوس مسافربری “ولوو” در دره در منطقه پلور جاده هراز تاکنون ۱۸ کشته و ۲۵ مجروح برجای گذاشت.

سردار محمدرضا مهماندار – فرمانده پلیس راه کشور در بیان جزییات این سقوط مرگبار گفت:‌ در ساعت ۴:۱۵ صبح سه‌شنبه یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از مسیر گرگان به سمت تهران در حرکت بود در منطقه پلور دچار حادثه می‌شود و پس از برخورد با گاردریل از یک ارتفاع ۴۰ متری به داخل دره سقوط می‌کند.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارها تا ساعت ۱۳ شمار کشته‌شدگان حادثه ۱۸ نفر و مجروحان ۲۵ نفر اعلام شده است گفت: دو تیم از کارشناسان تصادفات پلیس راه برای تعیین علت اصلی این حادثه به محل اعزام شدند.

فرمانده پلیس‌راه کشور تصریح کرد: تعیین علت تامه این تصادف هنوز در دست بررسی است.

دکتر علی عباسی – مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران مرگ ۱۸ تن را در پی حادثه صبح امروز سقوط اتوبوس به دره پلور تائید کرد.

وی حوالی ساعت ۱۳ به ایسنا گفت: به دنبال حادثه صبح امروز سقوط اتوبوس به دره پلور، تاکنون مرگ ۱۸ تن تائید شده و اجساد در حال انتقال به پزشکی قانونی شهرستان آمل هستند.

عباسی اضافه کرد: پس از انتقال اجساد به پزشکی قانونی، اقدامات برای تشخیص هویت آنان انجام می‌شود.

به گفته مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران، اسامی کشته شدگان پس از تشخیص هویت اعلام خواهد شد.

دکتر فرهاد مصدری – رییس اورژانس مازندران حوالی ساعت ۱۳:۳۰ در خصوص آخرین وضعیت مجروحان این حادثه به ایسنا گفت: ۲۵ تن از مجروحان حادثه به ۳ بیمارستان استان منتقل شدند که از این میان ۵ تن به بخش ICU (مراقبت‌های ویژه) منتقل شده‌اند.

سرهنگ جعفر محمدنژاد – فرمانده پلیس‌راه مازندران حوالی ظهر امروز در این خصوص به ایسنا گفت: اتوبوس سانحه دیده متعلق به تعاونی شماره یک گرگان و ایران‌پیما بوده است.

سرهنگ صمد اسفندیاری – معاون عملیات پلیس‌راه کشور نیز که برای بررسی علت حادثه به محل رفته است در گفت‌وگویی با ایسنا با تاکید بر این که علت حادثه ترکیدگی لاستیک اتوبوس نبوده است، افزود: اتوبوس مذکور پس از انحراف از مسیر با گارد بلوک و گاردریل برخورد کرده و پس از آن لاستیک اتوبوس پاره شده است.

وی با اشاره به این که علت حادثه همچنان در دست بررسی است در خصوص آمار قطعی کشته‌ها و مجروحان حادثه گفت: اتوبوس مذکور همچنان در عمق دره است و نیروهای امدادی همچنان در صحنه هستند و عملیات امداد و نجات ادامه دارد.

معاون عملیات پلیس‌راه کشور تاکید کرد: هنوز تعدادی از مسافران در اتوبوس هستند و به همین دلیل آمار قطعی کشته‌ها و مجروحان حادثه مشخص نیست.

دکتر محمد تقی طالبیان – رییس اورژانس کشور نیز در این خصوص به ایسنا گفت: در ساعت ۴:۴۸ سه‌شنبه مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران از حادثه واژگونی یک دستگاه اتوبوس درجاده هراز،‌۵ کیلومتری پلور، مطلع شد و در پی آن ۳۲ تکنیسین اور‍ژانس ۱۱۵ و ۱۴ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس اورژانس پیش‌بیمارستانی ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: اولین آمبولانس ۵ دقیقه پس از اعلام حادثه در صحنه حاضر و انجام اقدامات اولیه پزشکی همچون مایع درمانی، آتل گیری،‌ ‌پانسمان، ثابت‌سازی اندام‌ها و انتقال ۲۵ مصدوم این حادثه به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل (۱۹ نفر)، سوم شعبان دماوند (۳ نفر) و شهید بهشتی بابل (۳ نفر) صورت گرفت.

وی از اعزام یک فروند بالگرد امدادی به محل حادثه خبر داد و گفت: بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ نیز به محل حادثه اعزام و در حال ارائه خدمات پزشکی است و ۵ نفر از مصدومان منتقل شده به بیمارستان ۱۷ شهریور نیز توسط این بالگرد منتقل شده‌اند.

حسن عباسی – مدیر روابط عمومی اورژانس تهران نیز در این باره به ایسنا گفت: صبح امروز سه شنبه سقوط یک دستگاه اتوبوس مسافربری در جاده هراز نرسیده به پلور به مرکز اورژانس تهران اعلام شد.

وی تصریح کرد: با توجه به نوع گزارش دریافتی مبنی بر سقوط یک دستگاه اتوبوس در درون دره بلافاصله یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و سه دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

گزارش خبرنگار ایسنا از محل حادثه حوالی ساعت ۱۳ نیز حاکی از ازدحام جمعیت در محل حادثه و باقی ماندن تعدادی از اجساد در عمق دره پلور است.

سقوط مرگبار اتوبوس به دره در جاده هراز
https://hoorkhabar.ir/372کپی شد!
186