مناطق آزاد کشور نقش مهمی در اجرای اقتصاد مقاومتی دارند/ کیش باید به سمت گردشگری حلال برود

رئیس جمهور که در سفری غیر رسمی به کیش رفته است گفت:مناطق آزاد کشور با توجه به مقررات آسان در صادرات و واردات، نقش مهمی در اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی دارند. هر کدام از مناطق آزاد کشور ماموریت ویژه ای دارند و جزیره کیش با رویکرد توسعه گردشگری باید به سمت گردشگری حلال برود.
حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در سفر غیر رسمی وارد کیش شد.روحانی طی سخنانی در حاشیه این سفر گفت: مناطق آزاد کشور با توجه به مقررات آسان در صادرات و واردات، نقش مهمی در اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی دارند.

رئیس جمهور افزود: هر کدام از مناطق آزاد کشور ماموریت ویژه ای دارند و جزیره کیش با رویکرد توسعه گردشگری باید به سمت گردشگری حلال برود.

روحانی افزود: کیش با آب و هوای مناسب و امکانات زیربنایی کافی، پایانه هوایی و دریایی برای پذیرایی از سه و نیم میلیون گردشگر در سال ظرفیت دارد.

رئیس جمهور اضافه کرد: جزیره کیش قبل از انقلاب به یک خانواده اختصاص داشت اما الان به همه ملت ایران تعلق دارد.

روحانی با بیان اینکه سیاست دولت یازدهم شکوفایی جزایر جنوبی کشور است، اظهار داشت: در سفر به استان هرمزگان بندر جاسک به عنوان بندر مهم صادرات نفت در نظر گرفته شد. در سفر به عمان با امضای تفاهمنامه صادرات گاز به این کشور شکوفایی سواحل جنوب کشورمان تکمیل شد.

وی اضافه کرد: یکی از اهداف جلسه ۴ جانبه کشورهای فارسی زبان ایران، افغانستان، تاجیکستان و پاکستان توسعه بنادر جاسک و چابهار بود.

رئیس جمهور تصریح کرد: مبنای دولت در طرح های اقتصادی ، فعال کردن بخش های غیر دولتی است و دولت تلاش می کند زمینه را برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی فراهم کند.

https://hoorkhabar.ir/3716کپی شد!
135