احتمال انتقال تعطیلات از پاییز و زمستان به تابستان

سالانه حدود ۷ میلیون گردشگر ایرانی به سفرهای خارجی می روند که این تعداد حدود ۸ میلیارد دلار ارز را نیز از کشور خارج می کنند.
مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و  رییس سازمان میراث فرهنگی  گردشگری و صنایع دستی کشور در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خوزستان که با حضور استاندار ، فرمانداران و سایر مسئولان ذیربط برگزار شد گفت: در سال ۲۰۱۳ میلادی ،آمار گردشگران به  یک میلیارد و ۳۵ میلیون نفر گردشگر رسید که از این رقم حدود ۱۱۰۰ میلیارد دلار عاید کشورهای مقصد گردشگران شده است.

سلطانی فر بیان داشت: ایران یک درصد از مساحت دنیا را به خود اختصاص داده است ولی در میان جاذبه های گردشگری تاریخی و فرهنگی و طبیعی در رتبه۱۰ تا ۵ دنیا قرار دارد.
معاون رییس جمهور و  رییس سازمان میراث فرهنگی  گردشگری و صنایع دستی کشور در ادامه بیان داشت:تحریم ناعادلانه غرب به صنعت گردشگری کشور آسیب های جدی وارد کرده است. وی یادآورشد: محدودیت در پروازها ، تورهای گردشگری ، نبود بیمه و حمل و نقل هوایی و وجود جوسازی های علیه کشورمان تقاضا برای اخذ روادید برای ورود گردشگر به کشور را کاهش داده بود.
سلطانی فر  به توافقات حاصل شده میان اروپا و ایران در قالب ۱+۵ اشاره کرد و گفت: با پذیرش غرب به حقوق جقه هسته ای ایران و توافقات مثبت صورت گرفته  شاهد رغبت و استقبال بسیاری از اتباع کشورهای مختلف برای سفر  به ایران هستیم. در این فضا تقاضا برای اخذ ویزا برای سفر به ایران افزایش چشمگیری داشته است. و اینچنین فضای می تواند خوزستان را نیز به قطب گردشگری تبدیل کند. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: بیش از ۳۴میلیون  و  ۳۰۰ هزار نفرشب در ۹ روز تعطیلات نوروز به ثبت رسیده است.
سلطانی فر ، با بیان اینکه از ۲۹ اسفند سال ۹۲ تا هشتم فروردین ماه جاری، ۳۴ میلیون و ۳۱۵ هزار و ۱۵۷  نفر- شب در مراکز اقامتی از جمله هتل ها ، منازل استیجاری،کمپ های موقت، کلاس های مدارس به ثبت رسیده است، افزود : در این مدت ۱۳ میلیون و۲۰۹ هزارو ۴۴۲ نفر از مراکز تاریخی و فرهنگی بازدید کرده اند. از این تعداد  حدود ۷۰ درصد در هتل ها و مهمانپذیرها،۱۹ درصد در محل های اسکان آموزش و پرورش و ۱۵ درصد در منازل استیجاری اسکان یافته اند .
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ارائه طرحی برای انتقا تعطیلات از پاییز و زمستان به تابستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در خوزستان علاوه بر زمینه های اقتصادی ، انرژی و کشاورزی و تجارت در زمینه گردشگری نیز این استان دارای تنوع اقلیمی و طبیعی است
وی ادامه داد: وجود جاذبه های گردشگری ، تاریخی و طبیعی در استان می تواند خوزستان را به قطب گردشگری در کشور تبدیل کند
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: تعداد گردشگران که از ایران به کشورهای خارجی سفر می کنند دو برابر تعدادی است که به کشور وارد می شوند. سالانه حدود ۷ میلیون گردشگر ایرانی به سفرهای خارجی می روند که این تعداد حدود ۸ میلیارد دلار ارز را نیز از کشور خارج می کنند.
https://hoorkhabar.ir/3510کپی شد!
167
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.