انتصاب فامیلی ـ تجاری امیررضا خادم در هیأت مدیره استقلال

بد نیست، وزارت ورزش و شخص امیرخادم که با شعار شفاف‌سازی به سراغ دو باشگاه استقلال و پرسپولیس رفتند، راجع به عملکرد خود درباره انتخاب اسپانسر این دو باشگاه و نیز اعضای هیأت مدیره آن دو تیم نیز شفاف پاسخگو باشند.
 سرانجام هیأت‌مدیره و مدیران عامل‌ جدید دو باشگاه بزرگ پایتخت مشخص شدند و حتی در این هفته، تکلیف سرمربی‌های هر دو تیم نیز معین شد تا سرخابی‌های پایتخت، تلاش برای ساختن تیم فصل جدید را از سر بگیرند؛ اما همه این فرآیند پر‌‌فراز و نشیب ابهامات بزرگی داشته که هنوز کسی به آن پاسخ نداده است. 

به گزارش «تابناک»، هفته گذشته بود که امیررضا خادم، هیأت‌مدیره ۹ نفره استقلال را معرفی کرد تا بهرام افشارزاده، منصور پورحیدری، مسعود معینی، رضا نثاری، مقداد نجف‌نژاد، ‌ رضا صادق‌پور، سیدسعیدرضا سیف افجه‌ای، صاحب پناهی و پندار توفیقی‌ گرد هم آیند و سرنوشت فصل جدید استقلال را رقم بزنند؛ ترکیبی که تا روز نخستین جلسه هیأت‌مدیره خیلی‌هاشان همدیگر را نمی‌شناختند. 

در این میان، افشارزاده و معینی و پورحیدری به دلیل سوابق ورزشی‌شان شناخته شده‌تر بودند و در کنار خود، مقداد نجف‌نژادی را می‌دیدند که از هیأت‌مدیره قبلی ‌مانده بود و حضور او به ‌‌نمایندگی مردم در مجلس در کنار حضورش در فراکسیون ورزش مجلس، حضورش را توجیه‌پذیر می‌کرد. 

صاحب‌پناهی دیگر مدیر ورزشی است که در این هیأت‌مدیره حضور دارد و در گذشته، مدیرعامل باشگاه پیکان بوده و پیکان بهترین نتایجش را در زمان او کسب کرده است. تا اینجای کار، نشان می‌دهد که وزارت ورزش از هیأت‌مدیره پرسپولیس درس گرفته و از افراد ورزشی‌تری برای هیأت‌مدیره استقلال بهره برده است. 

هیأت‌مدیره استقلال، یک عضو جالب توجه و تأثیر‌گذار هم داشت و آن رضا نثاری، شهردار منطقه ۱۹ تهران؛‌ همان جایی که کمپ معروف استقلال در آن واقع شده و وزارت ورزش با آوردن نثاری به هیأت‌مدیره تلاش کرده تا مشکلات مالکیتی کمپ استقلال را حل کنند. 

صادق‌پور دیگر عضو این هیأت‌مدیره از دیرباز رابطه بسیار نزدیکی با امیررضا خادم داشته و فعالیت‌های اقتصادی متعددی نیز با خادم در زمان حضور او در مجلس شورای اسلامی انجام داده بود. 

اما بر خلاف این هفت تن، دو عضو دیگر این هیأت‌مدیره کمتر شناخته شده‌اند؛ سید‌سعیدرضا سیف افجه‌ای و پندار توفیقی، ولی کمی نگذشت که علت حضور یکی از این افراد در هیأت‌مدیره استقلال مشخص شد. خبرآنلاین کمی پس از معرفی توفیقی از ارتباط فامیلی او با خادم گفت و نوشت: «سید پندار توفیقی عضو جدید هیأت‌مدیره باشگاه استقلال در گفت‌و‌گویی کوتاه با خبرآنلاین درباره اینکه گفته می‌شود او رابطه سببی با امیررضا خادم دارد این واکنش را نشان داد: «من نمی‌دانم این بچه‌های خبرنگار دنبال چه ‌می‌گردند. حرف من این است که اجازه بدهید، استقلال و پرسپولیس ‌آرامش داشته باشند و به راهشان ادامه بدهند‌».
 
‌توفیقی مدیرعامل یک شرکت پتروشیمی به نام پک است و ظاهرا همسر او با همسر امیررضا خادم نسبت فامیلی دارند؛ اتفاقی که پندار توفیقی آن را نه تأیید کرد و نه تکذیب‌».

از سوی دیگر، پیام‌نو امروز از ارتباط تجاری خادم و توفیقی ‌گفت و از شرکتی سخن به ‌میان آورد که امیر خادم و سیدپندار توفیقی را در هیأت‌مدیره خود می‌بیند. 

امیرخادم از زمانی که مسئولیت تام‌الاختیار واگذاری استقلال و پرسپولیس را بر عهده گرفت تا این روز‌ها که هیأت‌مدیره آن دو باشگاه را مشخص کرده، مورد انتقاد‌های ‌گاه و بیگاهی ‌است. او که از خصوصی‌سازی این دو تیم پیش از پایان فصل قبل خبر داده بود، سرانجام توانست فقط هیأت‌مدیره جدیدی برای این دو باشگاه معرفی کند و خصوصی‌سازی را به سال دیگر واگذارد.
 
اما در همین رهگذر و در انتخاب اعضای هیأت‌مدیره و اسپانسر هم عملکرد شفافی نداشته و معلوم نیست، ‌اعضای هیأت‌مدیره این دو باشگاه از چه کانالی معرفی شده‌اند. حالا اما در خصوص یکی از اعضای هیأت‌مدیره کمتر شناخته شده این باشگاه، مشخص شده که علاوه بر ارتباط خانوادگی با خادم در سال ۱۳۸۸ با او یک شرکت راه‌اندازی کرده است. امیررضا خادم و پندار توفیقی، دو عضو هیأت‌مدیره شرکتی هستند با نام «مهندسین مشاور پترو آذر پاد».

انتصاب فامیلی - تجاری امیررضا خادم در هیات مدیره استقلال
منبع : تابناک
https://hoorkhabar.ir/34681کپی شد!
191