دادگاه عالی پرتغال محکومیت کی‌روش را تأیید کرد

دادگاه عالی عدالت پرتغال محکومیت کی‌روش به پرداخت جریمه نقدی به جواد سالم را تأیید کرد.

یک سایت پرتغالی در گزارشی نوشت: دادگاه عالی عدالت محکومیت کارلوس کی‌روش، سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال ایران را در پرداخت جریمه نقدی به آژانسی که توسط جواد سالم عراقی مدیریت می‌شود و فدراسیون فوتبال امارات متحده عربی را تأیید کرد.

کی‌روش نسبت به این حکم اعتراض و درخواست بررسی مجدد کرده بود. دادگاه استیناف لیسبون در جلسه خود در تاریخ ۳۱ ژانویه تصمیم اولیه خود پرداخت ۵۶ هزار و ۲۵۰ دلار به جواد سالم را تأیید کرد.

۲۱ اکتبر ۲۰۱۰ دادگاه استیناف لیسبون سپرده‌ای حدود ۸۰ هزار یورو را تعیین کرد و در دسامبر همان سال ۱۲۰ هزار یورو برای ضمانت تعلیق محکومیت وی از کارلوس کی‌روش دریافت کرد.

دادگاه اویراس در ۱۷ نوامبر ۲۰۰۸ که در جلسه محاکمه ثابت کرد که کی‌روش حق کمیسیون را به این آژانس پرداخت نکرده است.

در می ۱۹۹۸ کی‌روش قراردادی دو ساله با فدراسیون فوتبال امارات امضا و توافق کرد که حق کمیسیون جواد سالم را از ۱۰ درصد دستمزد سالیانه‌اش که در سال اول ۴۵۰ هزار دلار و در سال دوم ۵۶۲ هزار و ۵۵۰ دلار بود، پرداخت کند.

کی‌روش در اواسط آگوست ۱۹۹۸ مبلغ ۴۵ هزار دلار به عنوان ۱۰ درصد از مبلغ دستمزد سال اول به جواد سالم پرداخت کرد.

۱۳ ماه پس از قرارداد، فدراسیون فوتبال امارات و کی‌روش این قرارداد را فسخ کردند. در حالی که مبلغ ۴۰۲ هزار و ۳۳۸ دلار توسط چک بانک ملی شارجه به وی پرداخت شده بود. همان طور که دادگاه اویراس در محاکمه خود اعلام کرده بود، سرمربی پرتغالی در سندی که به دادگاه ارائه کرد دریافت چنین مبلغی را انکار کرد.

دادگاه اویراس در پایان کی‌روش را به پرداخت حق کمیسیون محکوم کرد.

https://hoorkhabar.ir/3086کپی شد!
109