تاکید بر اهمیت دانش زمین‌شناسی در صنعت نفت

معاون شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: دانش زمین‌شناسی در صنعت نفت از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) –منطقه‌خوزستان- حمید دریس در سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد زمین شناسی نفت، عنوان‌کرد: مقالات ارائه شده در حوزه نفت بیان‌گر استقبال خوب از این کنگره است و امیدواریم مقالات ارائه شده در صنعت نفت به کار برده شوند.

 

وی افزود: اهمیت صنعت نفت و تولید نفت و گاز بر هیچکس پوشیده نیست. درآمد ارزی و خوراک پالایشگاه‌های کشور از طریق این صنعت تامین می‌شود و به همین میزان زمین‌شناسی نیز از اهمیت برخوردار است.

 

دریس با بیان این‌که زمین‌شناسی از بدو اکتشاف نفت تا توسعه مخازن و تولید وجود داشته است، تصریح‌کرد: حفاری بدون حضور کارشناسان زمین‌شناسی به هیچ عنوان انجام نمی‌شود زیرا نظارت، کنترل و هدایت حفاری توسط کارشناسان زمین‌شناسی صورت می‌گیرد.

 

همچنین فرخ ناصری‌کریموند، دبیر اجرایی سی و دومین گردهمایی و نخستین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین با رویکرد زمین‌شناسی نفت اظهارکرد: این کنگره باب همکاری بین دو سازمان بزرگ شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و سازمان زمین شناسی کشور را باز کرده است.

 

وی افزود: امیدواریم این همایش و مشابه آن با هدف هم‌افزایی در کشور برگزار شود و تمام مجامع علوم زمین در قالب‌بردارهای بزرگ در راستای هم عمل کنند.

منبع : ایسنا

https://hoorkhabar.ir/294کپی شد!
146
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.